Rovnou na obsah Rovnou na menu
Základní školaBorovany

S čím Vám můžeme pomoci?

Snadný přístup k informacím, které by se vám mohly hodit…

Úplnost a velikost školy

Základní škola Borovany byla postavena jako dvacetitřídní škola s kapacitou 500 žáků. Jedná se o úplnou školu s devíti postupnými ročníky. V každém ročníku jsou dvě paralelní třídy.

Součásti školy: Základní škola, školní družina, školní klub, školní jídelna a plavecká škola.

Obvyklý počet žáků školy se pohybuje od 450 - 490 žáků. Náplň volného času a mimoškolní činnost je zajišťována 6 odděleními školní družiny, kam dochází více než 90 % žáků 1. stupně, obdobnou funkci na 2. stupni plní školní klub.

Kromě území obce, které tvoří školní obvod (7 obcí), dojíždějí žáci ještě ze vzdálenějšího okolí a to z 20 dalších obcí a osad. Ve škole pracuje kolem 30 zájmových kroužků, ve kterých bývá zapojena většina žáků.

Ve školní jídelně s kapacitou 500 strávníků se stravuje převážná většina žáků školy.

V plavecké škole každoročně absolvuje plavecký výcvik téměř 500 žáků z 9 základních škol blízkého okolí.

Školní bazén je dále využíván jak pro další výuku plavání žáků naší školy (3. hod. tělesné výchovy), tak i pro jejich mimoškolní aktivity. Ve večerních hodinách a o víkendech zajišťuje škola provoz bazénu i pro širokou veřejnost.

Bujný květ - plný úl.

Májová voda vypije víno.