Základní škola Borovany - Škola pro život

Školní jídelna


Aktuálně:
12.10.2021
        Z provozních důvodů bude připravovaná od 13.10.2021 až do odvolání pouze varianta oběda č.1.
Děkujeme za pochopení.
 
18.5.2021

Přímo ve školní jídelně se mohou stravovat pouze žáci v prezenční výuce a zaměstnanci školy přítomní na pracovišti. Ostatní žáci, zaměstnanci školy a cizí strávníci si mohou stravu odebrat na určeném místě v jídlonosičích dle Vnitřního řádu ŠJ - příloha Covid-19.

 

 
25.8.2020
Vzhledem k mimořádným hygienickým a organizačním opatřením dochází ke změně výdeje stravy pro cizí strávníky od 1.9.2020. Podrobné informace najdete ZDE: Vnitřní řád ŠJ - příloha Covid-19.pdf (66516)
 
 

Trvalé odhlášení ze školního stravování je možné pouze u vedoucí školní jídelny.

V roce 2009 Základní škola Borovany spustila ve školní jídeně nový bezstravenkový výdejní systém s možností výběru ze dvou jídel.

 

FAQ:

Kolik mě to jako strávníka bude stát?

-Nový systém vyžaduje pouze Vaše zakoupení (115,-Kč) bezkontaktního čipu ve tvaru malého plastového přívěšku na klíčenku – 9 let záruka. Tento čip je použitelný i ve většině dalších škol v případě přestupu žáka na jinou školu, případně přechod na SŠ.

 

Co se stane, když si zapomenu vybrat jednu ze dvou variant jídla?

-Každému bude vždy automaticky přiřazeno jídlo č.1

 

Pokud si strávník zapomene čip = nedostane oběd?

-V tomto případě vyhledá vedoucí ŠJ, která ověří objednávku strávníka v systému a vydá náhradní poukaz pro výdej stravy.

 

Co bude znamenat ztráta čipu?

-Nutnost zakoupení nového.

 

 

Podrobné informace o spuštění systému:

 

 

 

 

 

 

Dne 21. září 2009 byl zahájen zkušební provoz bezstravenkového identifikačního systému řízení výdeje a objednávání stravy a objednávání stravy internetem. Celý systém je navržen v nejkomfortnější variantě s použitím bezkontaktních čtecích zařízení a čipů. Tato varianta přináší několik nesporných výhod:

- výběr ze dvou jídel

- objednávání/odhlašování stravy na terminálu ve školní jídelně nebo prostřednictvím internetu – www.strava.cz

- 100% přehled rodičů o odběru stravy jejich dítětem

 

Pro všechny strávníky je připravena nabídka dvou jídel. Jídlo č.1 – kuchyně se zaměřením na stravu pro děti, jídlo č.2 – jiná varianta při zachování výživových norem. Pokud si strávník zapomene vybrat z nabídky, bude mu automaticky přiděleno jídlo č.1. Objednávky a odhlášení stravy je možné nejpozději 2 pracovní dny předem do 13.30 hodin. V případě onemocnění je možné odebrat stravu pouze první den nemoci, další dny je nutné obědy odhlásit (-odhlášení stravy pro druhý den nemoci nelze provést terminálem ani prostřednictvím internetu – pouze u vedoucí školní jídelny). V době prázdnin v případě pobytu dětí ve ŠD platí děti plnou cenu oběda. Tato cena se vztahuje i na dny, kdy je dítě nemocné a rodiče zapomenou obědy odhlásit. Kontrola na účtech strávníků se provádí 20. den každého měsíce. V případě nedostatku finančních prostředků na účtu, tj. nezaplacení stravného ke 20. dni v měsíci nebude možné se následující měsíc stravovat.

 

 

© 2009 double L-art

Základní škola Borovany