Základní škola Borovany - Škola pro život

Školní jídelna


Aktuálně:
Od 26.dubna 2023 je možné odhlašovat obědy v naší školní jídelně na následující den i prostřednictvím portálu strava.cz (pouze však do 13.30 hodin). Dosud to bylo možné jen telefonicky u vedoucí ŠJ. Pro navolení varianty oběda zůstávají podmínky stejné.
 

Ceny obědů od 1.11.2022: Vnitřní řád ŠJ - příloha(ceny) od 1_11_2022.pdf (30 kB)

 

Trvalé odhlášení ze školního stravování je možné pouze u vedoucí školní jídelny.

Cela čipu je od srpna 2022 zvýšena dodavatelem na 121,- Kč.

V roce 2009 Základní škola Borovany spustila ve školní jídeně nový bezstravenkový výdejní systém s možností výběru ze dvou jídel.

 

FAQ:

Kolik mě to jako strávníka bude stát?

-Nový systém vyžaduje pouze Vaše zakoupení (121,-Kč) bezkontaktního čipu ve tvaru malého plastového přívěšku na klíčenku – 9 let záruka. Tento čip je použitelný i ve většině dalších škol v případě přestupu žáka na jinou školu, případně přechod na SŠ.

 

Co se stane, když si zapomenu vybrat jednu ze dvou variant jídla?

-Každému bude vždy automaticky přiřazeno jídlo č.1

 

Pokud si strávník zapomene čip = nedostane oběd?

-V tomto případě vyhledá vedoucí ŠJ, která ověří objednávku strávníka v systému a vydá náhradní poukaz pro výdej stravy.

 

Co bude znamenat ztráta čipu?

-Nutnost zakoupení nového.

 

 

Podrobné informace o spuštění systému:

 

 

 

 

Dne 21. září 2009 byl zahájen zkušební provoz bezstravenkového identifikačního systému řízení výdeje a objednávání stravy a objednávání stravy internetem. Celý systém je navržen v nejkomfortnější variantě s použitím bezkontaktních čtecích zařízení a čipů. Tato varianta přináší několik nesporných výhod:

- výběr ze dvou jídel

- objednávání/odhlašování stravy na terminálu ve školní jídelně nebo prostřednictvím internetu – www.strava.cz

- 100% přehled rodičů o odběru stravy jejich dítětem

 

Pro všechny strávníky je připravena nabídka dvou jídel. Jídlo č.1 – kuchyně se zaměřením na stravu pro děti, jídlo č.2 – jiná varianta při zachování výživových norem. Pokud si strávník zapomene vybrat z nabídky, bude mu automaticky přiděleno jídlo č.1. Objednávky a odhlášení stravy je možné nejpozději 2 pracovní dny předem do 13.30 hodin. V případě onemocnění je možné odebrat stravu pouze první den nemoci, další dny je nutné obědy odhlásit (-odhlášení stravy pro druhý den nemoci nelze provést terminálem ani prostřednictvím internetu – pouze u vedoucí školní jídelny). V době prázdnin v případě pobytu dětí ve ŠD platí děti plnou cenu oběda. Tato cena se vztahuje i na dny, kdy je dítě nemocné a rodiče zapomenou obědy odhlásit. Kontrola na účtech strávníků se provádí 20. den každého měsíce. V případě nedostatku finančních prostředků na účtu, tj. nezaplacení stravného ke 20. dni v měsíci nebude možné se následující měsíc stravovat.

 

 

© Double L-art

Základní škola Borovany