ÚNOR - JAK SE FERDA KOUPAL V RYBNÍKU

Oddělení školní družiny využívají náš školní plavecký bazén - třeba i k plnění úkolů celoročního projektu.

Ferdu ráno probudily zvláštní zvuky z půdy, tak vyšel před domek, a koho nevidí, jak slézá ze žebříku: Brouka Pytlíka. „Co jste tam dělal?“ ptal se udiveně Ferda. „Spal jsem tam, pane Mravenče. Večer se mi nechtělo domů, tak jsem se vyspal u vás na půdě.“

„Půjdeme se vykoupat,“ říká Brouk Pytlík a už bere Ferdu za ruku a vede ho k rybníčku a po cestě vykládá o ponorkách, o velkých plaveckých závodech a o všem, co viděl v kině, když tam nějaký čas bydlel a koukal se na filmy, které se tam promítaly. Když však konečně došli k rybníku, neodvážil se jít do vody. Strkal do ní jen tak špičku nohy. Zato Ferda se rozběhl po stéblu rákosu jako po skokanském můstku a hup do vody. Udělal ve vzduchu tři přemety a ponořil se jako šipka do vody tak, že za ním ani kapka vody nevystříkla. Několik komárů to vidělo a začali hned tleskat. Panečku, takhle do vody skáčou leda tak žáby nebo velmi dobří závodníci! Ale když někdo skáče do vody, kdo skákat neumí, to to stříká jak od kropícího vozu. Když se potom Ferda vynořil, pustil se dopředu závodnickým tempem, až se za ním dělaly vlny. Ferda se pěkně vyšplouchal a vymáchal, a když vylézal, Pytlík pořád zkoušel vodu. Že prý je moc studená.

ÚKOL: VODNÍ VÍCEBOJ

V měsíci únoru jsme zařadili pro děti závody ve školním bazénu. Chlapci a děvčata absolvovali celkem tři disciplíny ve vodním víceboji: skoky po jedné noze v bazénu, plavání s velkou deskou a plavání ve dvojicích.

Děti ukázaly, že jsou velmi statečné a vybojovaly si pro svá družstva dalšího mravence, kterého si nalepily na svého maskota.

SKOKY         VELKÁ DESKA      PLAVÁNÍ VE DVOJICÍCH

ČMELÁCI                splněno          splněno               splněno

KOBYLKY               splněno          splněno               splněno

CHROUSTI             splněno           splněno               splněno

CVRČCI                   splněno           splněno               splněno

BERUŠKY                splněno           splněno               splněno

STONOŽKY             splněno           splněno               splněno

Datum vložení: 27. 2. 2024 8:53
Datum poslední aktualizace: 27. 2. 2024 8:58

Nechť si duben sebelepší bývá, ovčákovi hůl přec jen se zasněžívá.

Na Petra mučedníka je dobře vysazovat zelí na pole.