Objednání - terminál

Návod na obsluhu objednacího terminálu bude umístěn přímo na jeho místě v chodbě před vstupem do jídelny ze strany vchodu pro cizí strávníky.

Pozn.: Pro cizí strávníky platí podobný postup s tímto rozdílem: Strávník se dostaví do kanceláře vedoucí školní jídelny, kde mu po zaplacení bude čip vydán a zaregistrován.

Pro naši školu dodává systém plzeňská firma VIS. Podrobnější informace můžete nalézt na:

web.visplzen.cz/terminaly.htm

Čip:

Bezkontaktní identifikační médium ve stravovacích a docházkových čipsystémech. Pro identifikaci dané osoby stačí žeton přiblížit ke čtecí jednotce na vzdálenost cca 5 mm. Každý žeton obsahuje pouze jedinečné číslo přidělené konkrétnímu majiteli. Platí přitom zásada, že daná osoba může používat jediný žeton ve všech částech informačního systému.

Vlastnosti:

• bezkontaktní identifikační žeton
  • pro identifikaci stačí žeton přiblížit ke čtecí jednotce
  • čip je chráněn plastovým pouzdrem odolným proti poškození
  • v případě mechanického opotřebení plastového pouzdra lze žeton přepouzdřit v sídle firmy VIS
  • elegantní tvar žetonu
  • robustní a praktické pouzdro
  • svým tvarem a velikostí je žeton vhodný k připevnění na klíčenku
  • žeton je možné použít jak pro stravovací systém, tak i pro docházkový systém
  • žeton má v sobě zakódované jedinečné číslo v celém systému
  • další informace jsou evidovány v obslužném programu daného systému
  • záruka 9 let

Objednací terminál:objednávací terminál

Terminál určený k objednávání stravy na období až 4 týdny dopředu. Je tvořen jediným kompaktním terminálem s grafickým displejem pro zobrazení objednávacího dialogu a tlačítkovou klávesnicí pro ovládání tohoto dialogu. Dny pro objednávání a názvy jídelníčku jsou zobrazeny na displeji v textové podobě. V základním provedení je terminál dodáván ve variantě pro čtení bezkontaktních čipů. Po identifikaci tímto čipem se zobrazí stav objednávek daného strávníka. Pomocí ovládacích tlačítek na klávesnici se pohybuje v kalendáři a v jednotlivých dnech si mění svoje objednávky. Provedené změny strávník ukládá další identifikací bezkontaktním čipem či stisknutím tlačítka na terminálu.

Vlastnosti:

• objednací místo na období zjednodušené je tvořeno jedním kompaktním terminálem s grafickým displejem a tlačítkovou klávesnicí pro ovládání
  • do terminálu se každý den (obvykle před výdejem) nahrají z programu Stravné objednávky strávníků na období určené pro objednávání
  • strávník se identifikuje bezkontaktním čipem
  • objednávání probíhá na období dopředu až na 4 týdny
  • pohyb po kalendáři i změna objednávek se provádí pomocí tlačítkové klávesnice
  • dny pro objednávání a jsou zobrazeny v textové podobě
  • možnost použít dialog pro objednávání v řádku (až pro tři chody jídel) nebo dialog ve sloupci
  • stav objednávky vybraného druhu jídla je zobrazen číslicí nebo hvězdičkou
  • stav konta se vypočítává a zobrazuje na jedno desetinné místo
  • uložení objednávek přiložením bezkontaktního čipu nebo potvrzením tlačítka na terminálu
  • kontrola konta strávníka
  • možnost nastavit zákaz odhlášení stravy dané skupině strávníků
  • po ukončení objednávání načte obsluha tyto objednávky zpět do programu Stravné
  • zvuková signalizace při objednávání stravy
  • čas pro ukončení objednávání stravy je hlídán automaticky bez zásahu obsluhy a lze jej libovolně nastavit dle požadavků obsluhy
  • počátek období pro objednávání lze z důvodu požadavku na včasné normování stravy libovolně posunout
  • snížení styku personálu jídelny se strávníky
  • časová úspora při zpracování přihlášek a odhlášek strávníků
  • nahrání i vyhodnocení dat lze v programu Stravné zcela zautomatizovat

Májová kapka platí dukát.

Pankrác, Servác, Bonifác jsou ledoví muži, Žofie je jejich kuchařka.