Střípky z plavecké školy

V úterý 18. prosince 2012 skončil plavecký kurz žáků 2. tříd Základní školy L. Kuby Rožnov. Od začátku října se se snažili již druhým rokem při 10 lekcích v našem plaveckém bazénu zdokonalovat své plavání. Musíme všechny žáky moc pochválit, protože plavání jim šlo velmi dobře. Téměř všichni se naučili plavat. Při závěrečné hodině kursu získali Mokré vysvědčení. Žáci nezapomněli ani na dárek pro paní cvičitelky. Přivezli jim totiž vyrobený velký vánoční stromeček, na který napsali své pocity z plavání a vyjádřili svá přání. Projevená přání si můžete prohlédnout neupravené, jak je osmileté děti napsaly, na přiložených fotografiích. Za milý dárek všem žákům moc děkujeme.

Fotografie: zsbo.rajce.idnes.cz/ZS_L.Kuby_Roznov

Děti z druhých tříd Základní školy L. Kuby v Rožnově přivezly na závěrečnou hodinu plavání výtvarně a písemně zpracované zážitky a dojmy ze svého plaveckého výcviku v našem školním bazénu.

Neupravované příspěvky dětí působí velmi mile, a proto jsme se rozhodli potěšit i ostatní. Z šedesáti dvou příspěvků paní cvičitelky plavání vybraly ty nejzdařilejší. Zde se můžete podělit o dětské zážitky z naší plavecké školy : zsbo.rajce.idnes.cz/Stripky_z_plavecke_skoly/

Básnění při „ suchém“ plavání

Co to vlastně je?  Pojďte se podívat.. Když venku prší, v bazénu ještě chybí voda a je obsazená  tělocvična, 3.B má  místo hodiny plavání náhradní program.  Ve třídě se děti věnovaly básničkám. Od paní vychovatelek totiž dostaly za úkol vymyslet básničku, ve které se musí objevit slova: plavání, bazén, plavecké styly, jak máme plavání rádi.. atd. Ono vymyslet básničku za jednu vyučovací hodinu, to je pěkně tvrdý oříšek. Některé básničky se dětem opravdu povedly. Ty nejlepší zveřejňujeme zde (jsou neupravené, přesně jak je děti napsaly).

Básničky plavání (3.06 MB)

Žáci 4.A. se už moc těšili na letošní plavání ve školním bazénu. Aby jim to rychleji uteklo, poslední hodinu před zahájením plavání, při nepřízni počasí, si zahráli na básníky. Vymýšleli básničky na téma  "Voda a plavání". Jak se jim to povedlo, můžete sami posoudit. Paní vychovatelky vybraly ty nejhezčí:

Básničky o vodě (130.02 kB)

Školní bazén

Duben hojný vodou - říjen vínem.

Hřmí-li v dubnu, konec mrazům.