Základní škola Borovany - Škola pro život

Archiv

 

Dne 2.11.2009 pořádal volejbalový klub Jihostroj České Budějovice ve sportovní hale ukázku svého volejbalového tréninku pro veřejnost. Trénink metodicky vedl trenér Jihostroje Č.B. Mgr.Brom a činnost moderoval masér Jihostroje Č.B. pan Hoch. Diváci shlédli ukázku modelového tréninku: Rozcvičku, hokejbalový zápas na rozehřátí hráčů, ukázku nácviku standartních volejbalových metod a na závěr uvolnění a protažení svalů.Tohoto tréninku se zúčastnily i děti z volejbalového klubu z Borovan s trenérkou Evou Lejskovou. Na závěr, cca 20 minut před ukončením tréninku, dostaly děti možnost si zatrénovat po skupinkách pod vedením jednotlivých hráčů Jihostroje Č.B. a absolvovat i závěrečné uvolňovací cviky pod vedením fyzioterapeutky na tzv."bonbónech". Celou akci dokumentoval profesionální fotograf a fota jsou k vidění ZDE: www.cb-sport.cz/volejbal-akce.html            

Eva Lejsková

 

Vánoční turnaj

Dne 12.12.2009 jsem uspořádala ve velké tělocvičně základní školy Borovany volejbalový turnaj pro děti.
Turnaje se zúčastnila tři družstva - Borovany, Ledenice a Trhové Sviny. Děti z Borovan obsadily po výborném zápase s družstvem Trhových Svin druhé místo.
Celkové pořadí 1. Trhové Sviny
                       2. Borovany
                       3. Ledenice
Chtěla bych poděkovat paní Zdeně Lejskové za věcný dar - cenu pro děti a manželům Matysovým za pomoc při realizaci turnaje.
                                                                       

Lejsková Eva,Třebeč 12

Fotoreportáž ZDE : zsbo.rajce.idnes.cz/Volejbalovy_turnaj/

 

Turnaj KP minivolejbalu

        Dne 20.3.2010 se v Českém Krumlově konal turnaj dětí v KP minivolejbalu přípravek. Turnaje se zúčastnilo 21 týmu z Českých Budějovic, Tábora, Jindřichova Hradce, Třebína a Hlincovy Hory. Družstva byla rozlosována do třech skupin. Naše děti měly zastoupení ve dvou družstvech: 1. družstvo A dívky, 2. družstvo B hoši .V náročném klání obsadilo družstvo A dívek předposlední místo ve skupině, družstvo B hochů třetí místo ve své skupině, ale velmi smolným způsobem, protože od druhého místa je dělilo pouze horší skóre při stejném počtu dosažených bodů. Toto byla první část z několika turnajů, které v této sérii v Českém Krumlově proběhnou. O dalších výsledcích našich dětí budeme průběžně informovat. Na tento turnaj a další celý tréninkový  a turnajový rok nám přispěl grantem Jihočeský kraj, Odbor školství a mládeže České Budějovice a město Borovany finančním příspěvkem, na základě kterého jsme pro děti pořídili adekvátní volejbalové vybavení, se kterým se nemusíme stydět reprezentovat ZŠ Borovany. Zároveň bych chtěla poděkovat touto cestou panu Bohumilu Matysovi, který nám tuto dotaci úspěšně vyřídl prostřednictvím SHD Třebeč. Dotace činila 21500 Kč. 
                                                                                                                                                         
                Třebeč 25.3. 2010                                          

                Lejsková Eva

Fotoreportáž ZDE : zsbo.rajce.idnes.cz/Turnaj_-_minivolejbal/

 

Volejbalový turnaj v Trhových Svinech

Ve čtvrtek 1.4.2010 se konal volejbalový turnaj v Trhový Svinech, který paní učitelka Naďa Hálova pořádá každý rok o velikonočnich prázdninách. Sešlo se celkem šest družstev ze ZŠ Trhove Sviny, ZŠ Borovany a ZŠ Ledenice. Naše děti obsadily předposlední páté místo.      10.4.2010.    Lejsková Eva.

 

Fotoreportáž ZDE : zsbo.rajce.idnes.cz/Volejbalovy_turnaj_v_Trhovych_Svinech/

 

Volejbalový turnaj ve Třebči

6.června jsme uspořádali ve Třebči volejbalový turnaj pro děti, kterého se již tradičně zúčastnilo družstvo Ledenic, Trhové Sviny a Borovany. Naše děti obsadily druhé misto, Trhové Sviny prvni a Ledenice třetí místo. Počasí nám přálo a dobře se nám hrálo.

Lejskova Eva

Fotoreportáž ZDE : zsbo.rajce.idnes.cz/Volejbalovy_turnaj_Trebec/

© Double L-art

Základní škola Borovany