Rovnou na obsah Rovnou na menu
Základní školaBorovany

S čím Vám můžeme pomoci?

Snadný přístup k informacím, které by se vám mohly hodit…

Velké říjnové čtení

Školní družina čte v městské knihovně.

Ve středu 11. října 2023 se děti ze školní družiny přesunuly do tichého a příjemného prostředí borovanské knihovny na akci s názvem: „Velké říjnové čtení.“ Návštěva knihovny je pro děti vždy zpestřením.

Ke čtení si pro nás paní knihovnice Eva Janouchová připravila knížku od autora Ondřeje Sekory Ferdu Mravence. Děti četly jednotlivé příběhy nahlas a postupně se střídaly. Slyšeli jsme krásné ukázky z knížky o Ferdovi a jeho hmyzích kamarádech. Prohlédli jsme si i další knihy, např. Ferdův slabikář, Brouka Pytlíka nebo Čmeláka Aninku. Kromě pěkných knížek, které jsme si prolistovali, jsme se dozvěděli i nové zajímavosti, že např. pan Sekora nebyl jen ilustrátor a spisovatel, ale že byl i nadšený entomolog, ragbyový hráč a rozhodčí.

Společně s dětmi děkujeme paní knihovnici Evě Janouchové za přípravu této akce a za její spolupráci. Těšíme se na další čtení v knihovně.

Lucie Rieneslová

Datum vložení: 13. 10. 2023 12:50
Datum poslední aktualizace: 13. 10. 2023 12:54

Až přijde máj, vyženeme kozy v háj.

Déšť o letnicích - slunce na Boží tělo.

Zajímavé informace

Základní škola Borovany, Petra z Lindy 13, 373 12 Borovany