Rovnou na obsah Rovnou na menu
Základní školaBorovany

S čím Vám můžeme pomoci?

Snadný přístup k informacím, které by se vám mohly hodit…

FERDA A BERUŠKA

Říjnový úkol celoročního projektu ŠD

Když měl Ferda postavený svůj domeček (opravdu se mu povedl), vyhříval se na sluníčku
a odpočíval. Najednou viděl na stéble trávy krásnou Berušku. Upravovala si šaty a natřásala se, zkrátka bylo vidět, že je velká parádnice. Ferdovi se také hned moc zalíbila. Chtěl, aby si ho také všimla, a proto jí nabídl, že jí postaví taky domeček, ve kterém by mohla bydlet. Beruška by měla ráda svůj domeček, ale nejprve se musí optat maminky.

ÚKOL: DOMEČEK PRO BERUŠKU

Úkol pro všechny soutěžní týmy zněl: „Postavit pro Berušku domeček z přírodního materiálu, časový limit byla 1 hodina.“

Nejdříve se děti rozdělily do skupin. Pro stavbu domečku si přichystaly různé druhy přírodnin, které postupně používaly na svou stavbu – šišky, spadané listí, větve nebo kamení. Když měly děti stavby hotové, došlo na samotné hodnocení. Domečky byly malé, velké, některé měly střechu i s komínem, jiné zase zahrádku s rybníčkem anebo schůdky, protože byly patrové. Stavby se dětem moc povedly, a tak za splnění úkolu získaly týmy 1 ks mravence, kterého si přilepily na svého maskota. Chválíme všechny za spolupráci, za vynalézavost a za nápaditost staveb.

Datum vložení: 25. 10. 2023 9:23
Datum poslední aktualizace: 25. 10. 2023 9:25

Májová vlažička - naroste travička, májový deštíček - poroste chlebíček.

Déšť o letnicích - slunce na Boží tělo.

Zajímavé informace

Základní škola Borovany, Petra z Lindy 13, 373 12 Borovany