Rovnou na obsah Rovnou na menu
Základní školaBorovany

S čím Vám můžeme pomoci?

Snadný přístup k informacím, které by se vám mohly hodit…

Akce ŠD - ZÁŘÍ - FERDA CVIČÍ MRAVENIŠTĚ

Na společném posezení v areálu školy jsme v pátek 22.9.2023 slavnostně zahájili naši novou celoroční hru s názvem: Škola Ferdy Mravence.

Po příchodu na zahradu nás uvítal pan vychovatel Robert Bican, který nám přečetl nejdříve úryvek z knížky o Ferdovi. Během čtení a povídání s dětmi, si děti všimly jakéhosi ranečku ležícího v trávě. Děti raneček donesly, rozbalily a našly v něm napsaný dopis od Ferdy Mravence. A co v něm stálo?

VZKAZ OD FERDY

Milí přátelé!

V době, kdy čtete tento dopis, jsem s vámi a poslouchám vás opodál. Asi mě neuvidíte, protože se mnou se setkat může jen ten, kdo si to opravdu zaslouží. Jestli mě chcete uvidět, musíte projít strastiplnou cestu, která vás prověří v dovednostech a znalostech mého mravenčího rodu. Cesta to nebude lehká, ale doufám, že ji zvládnete. Nebojte se, i já vám v mnohém pomohu. Doufám, že mě nezklamete, a že se brzy uvidíme. Každá družina ode mne přijala odpovídající jména vašich týmů a od této chvíle bude naše škola jedním velkým mraveništěm. Přeju vám hodně elánu do všech soutěží v našem mraveništi.

Váš

Ferda Mravenec

ÚKOL: FERDA CVIČÍ MRAVENIŠTĚ

Stejně jako Ferda Mravenec se pouštěl do nejrůznějších úkolů, tak i my si hned na úvod nějaké vyzkoušíme.

Po představení týmů v mraveništi začali všichni soutěžit o první body. Ferda si pro děti připravil tyto dovednostní úkoly:

1. Seřadit se v týmu podle velikosti
  2. Seřadit se dle jména podle abecedy
  3. Rozdělit se do skupin podle barvy očí
  4. Rozdělit se do skupin podle barvy vlasů
  5. Zakuklit kamaráda (omotat jej do toaletního papíru)
  6. Mravenčí komůrky (jako pohybová hra Molekuly)
  7. Najít čtyři předměty na louce
  8. Poznávat společně zvuky poslepu

Všechny Ferdovy úkoly soutěžící zvládli na jedničku. Ale krátké soutěže byly rychlé
a odhalily, jak bude důležité spolupracovat v týmu. Družiny obdržely diplomy, každý z dětí vstupenku do mraveniště a na závěr ferdologický kvíz.

Výsledková listina:

5.místo

STONOŽKY

2.místo

Všem zúčastněným týmům děkujeme za nadšení a soutěživost!

Datum vložení: 10. 10. 2023 8:34
Datum poslední aktualizace: 11. 10. 2023 13:41

Březen - za kamna vlezem, duben - ještě tam budem, máj - polezem na kraj.

Na svatého Ducha bláto - bude laciné mláto.

Zajímavé informace

Základní škola Borovany, Petra z Lindy 13, 373 12 Borovany