Rovnou na obsah Rovnou na menu
Základní školaBorovany

S čím Vám můžeme pomoci?

Snadný přístup k informacím, které by se vám mohly hodit…

Slet čarodějnic a stavění májky

Poslední dubnový a první květnový den jsou dny, které jsou spojovány s oslavami a tradicemi.

Patří k nim neodmyslitelně pálení čarodějnic a stavění máje. A tak aby se na tyto zvyky nezapomínalo, připomněli jsme si je i s dětmi v naší školní družině.

Pro účastníky čarodějnického sletu byl připraven pestrý program plný zábavy. Přečetli jsme si společně pohádku O čarodějnici Eleně, vysvětlili jsme si s dětmi, s čím je spjat rituál stavění Máje. Ozdobili společně májku a po zapálení čarodějného ohně jsme si hromadně opekli donesené buřty z domova. Nakonec už nebránilo nic tomu, abychom si zazpívali písničky v doprovodu kytary a zahráli naše oblíbené hry. Počasí bylo slunečné, děti si čarodějnické rejdění moc užily a my se těšíme na setkání zase za rok.

Datum vložení: 2. 5. 2024 9:09
Datum poslední aktualizace: 9. 5. 2024 9:11

Když máj vláhy nedá, červen se předá.

Na svatého Ducha bláto - bude laciné mláto.

Zajímavé informace

Základní škola Borovany, Petra z Lindy 13, 373 12 Borovany