Rovnou na obsah Rovnou na menu
Základní školaBorovany

S čím Vám můžeme pomoci?

Snadný přístup k informacím, které by se vám mohly hodit…

Školní kolo konverzační soutěže v německém jazyce

Školní kolo konverzační soutěže v německém jazyce 1

Soutěž pro žáky 8. a 9. ročníku s postupem do okresního kola

V pondělí 15.ledna 2024 proběhlo na naší škole školní kolo konverzační soutěže v německém jazyce. Soutěže se zúčastnili žáci 8. a 9. tříd, kteří poměřovali své znalosti hned v několika disciplínách. V písemné části se snažili správně porozumět textu a využít své gramatické znalosti. Ústní část soutěže pak zahrnovala krátké představení se, dále vyprávění na zvolené téma a popis obrázku, kde předvedli naši němčináři své komunikační schopnosti. A jaké byly výsledky soutěže? Na 3. místě s počtem 45 bodů se umístil Jakub Vopelka z 9.B, 2. místo s celkovým počtem 50 bodů obsadila Barbora Fučíková z 9.A1. místo v soutěži patřilo Matěji Kotlíkovi z 8.B s nejvyšším počtem 54 bodů.

Do okresního kola, které proběhne 20.2.2024 v DDM v Českých Budějovicích, postupují první dva soutěžící v kategorii žáků 8. a 9. tříd.

Rádi bychom poděkovali všem žákům 8. a 9. tříd, kteří se konverzační soutěže zúčastnili. Barboře a Matějovi gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v okresním kole soutěže.

Mgr. Radka Korčáková

Datum vložení: 22. 1. 2024 13:12
Datum poslední aktualizace: 22. 1. 2024 13:15

V březnu prach a v dubnu bláto - sedlákovi roste zlato.

Eudokie příznivá, ale blátivá.

Zajímavé informace

Základní škola Borovany, Petra z Lindy 13, 373 12 Borovany