Rovnou na obsah Rovnou na menu
Menu
Základní škola Borovany
Základní školaBorovany

S čím Vám můžeme pomoci?

Snadný přístup k informacím, které by se vám mohly hodit…

Mladý chemik

Šárka Němcová

Skvělý výsledek v regionálním finále soutěže.

Naše škola se i letos zúčastnila soutěže Mladý chemik, která je určena pro žáky osmého a devátého ročníku. Ve školním kole byli nejúspěšnějšími řešiteli Šárka Němcová, Václav Janda a Bára Fučíková, kteří postoupili do krajského kola.

Tam se probojovalo 140 žáků našeho kraje.  V této části soutěže žáci vyplňovali vědomostní test. Nejlépe se z našich žáků umístila Šárka Němcová, která obsadila sedmé místo. To jí zajistilo postup do regionálního finále, kam postoupilo 30 nejlepších řešitelů.

Regionální finále žáků Jihočeského a Plzeňského kraje se skládalo z laboratorní práce, kdy úkolem bylo zjistit tvrdost vody. Kromě samotné laboratorní práce byly žákům položeny i teoretické otázky na téma voda. I v tomto kole se Šárka Němcová stala jednou z nejlepších řešitelek a umístila se na skvělém pátém místě. Gratulujeme, je to skvělý výsledek a výborná reprezentace naší školy a města.

Alexandra Ochozková

Datum vložení: 1. 2. 2024 8:42
Datum poslední aktualizace: 1. 2. 2024 8:46
Autor: Správce Webu

Škola

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Pranostiky

Pranostika na akt. měsíc

Březen - za kamna vlezem.

Pranostika na akt. den

Svatá Eudokie psa po uši sněhem zavěje.

Zajímavé informace

Kde nás najdete

Základní škola Borovany, Petra z Lindy 13, 373 12 Borovany

Mohlo by Vás zajímat


nahoru