Rovnou na obsah Rovnou na menu
Menu
Základní škola Borovany
Základní školaBorovany

S čím Vám můžeme pomoci?

Snadný přístup k informacím, které by se vám mohly hodit…

Městečko Kybernetov

Městečko Kybernetov

Víte, co to je za městečko?

V úterý 7. května v odpoledních hodinách se žáci školní družiny ŠDIV. zúčastnili v městské knihovně velmi zajímavého projektu „ Městečko Kybernetov“. Tento projekt si klade za cíl naučit děti mladšího školního věku jednoduchá základní pravidla v různých situacích, které vznikají v online světě. Je zaměřený na prevenci 4 kyber „neduhů“ jako je např. kyberšikana, kybergrooming, zdraví a online svět. Je to vlastně taková komunikativní hra ze dřeva s magnety, příběh 4 domečků, ve kterých žijí děti, které potřebují pomoci s nesprávnými návyky.  

Tento projekt velmi žáky zaujal, hned se zapojili do hry, dokázali okamžitě popsat jaká situace je na obrázcích, přidávali různé krátké příběhy, které sami zažili. Příběhy domečků je tak zaujaly, že se jim vůbec nechtělo hru ukončit.

Děkujeme p. Evě Janouchové, která nás do knihovny pozvala a „Městečkem Kybernetovem“ naše žáky provázela. Bylo to velmi přínosné a hlavně poučné. Těšíme se na další setkání. 

Datum vložení: 9. 5. 2024 9:25
Datum poslední aktualizace: 9. 5. 2024 9:29
Autor: Správce Webu

Škola

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Pranostiky

Pranostika na akt. měsíc

Chladno a večerní mlhy v máji, hojnost ovoce a sena dají.

Pranostika na akt. den

Déšť o letnicích - slunce na Boží tělo.

Zajímavé informace

Kde nás najdete

Základní škola Borovany, Petra z Lindy 13, 373 12 Borovany

Mohlo by Vás zajímat


nahoru