Základní škola Borovany - Škola pro život

Fotogalerie

Fotografie z plaveckého bazénu najdete ZDE : zsbo.rajce.idnes.cz/Bazen_ZS_Borovany/

 

Slavnostní předání diplomů žákům 1. ročníku

"Závodili vodníci,

  kdože chytí bělici.

  Jednoho však, je to tak,

  do palce jen štípl rak."

  ... s touto říkankou přišel mezi prvňáky vodník, který po celý rok bedlivě dohlížel v našem bazénu na jejich plavání. Kam vlastně za nimi přišel? No přece do malovaného sálu kláštera v Borovanech, kde v úterý 7. června 2016 dětem slavnostně předával plavecké diplomy. Můžeme říci, že v letošním školním roce jsme měli opravdu šikovné plavce, protože každý získal na svém vodnickém vysvědčení titul: " Plavu jako rybička."

Zde si můžete prohlédnout fotografie: zsbo.rajce.idnes.cz/Mokre_vodnicke_vysvedceni

 

III. ročník soutěže O nejrychlejšího plavce Borovan 2016

Celý březen probíhal v našem bazénu III. ročník plavecké soutěže O nejrychlejšího plavce Borovan.

Zde jsou konečné výsledky všech účastníků: Konečné kompletní výsledky 2016.pdf (270238)

 

Baby club

„Voda, voda, vodička, ryba, rybka, rybička, žába, žabka, žabička udělala žbluňk“…Tak vítala chobotnička Otylka v bazénu každé pondělí nejmenší děti při plavání Baby clubu. Plavání dětí od 1 roku probíhalo v našem bazénu v letošním školním roce od ledna do května. Děti se s paní cvičitelkou Eliškou Pitálkovou učily nebát se vody. Hravou formou zkoušely potápění, lovení různých předmětů, skoky do vody ze břehu, jízdu na klouzačce, plavání na velké desce. Jak plavání probíhalo, se můžete podívat zde:

zsbo.rajce.idnes.cz/Baby_club_duben_2016

 

Aqua aerobik 2015/2016

Pravidelně každé pondělí večer je tradičně rezervováno pro cvičení Aqua aerobiku. V našem bazénu probíhá více jak 15 let a pořád je mezi ženami oblíbené. Cvičení je zaměřené jak na kondici tak i relaxaci. Malý náhled můžete vidět zde:

zsbo.rajce.idnes.cz/Aqua_aerobik_2015-2016

 

Valentýnské plavání

Další netradiční plavání si mohli návštěvníci užít v únoru při svátku sv. Valentýna. Na víkend 13 a 14. února 2016 bylo pro ně připraveno plavání při svíčkách s romantickou hudbou a valentýnskou výzdobou.

Zaplavat si přišlo 64 návštěvníků. Po plavání každý dostal „VALENTÝNKU“ s poukázkou na večeři v hotelu Alf.

zsbo.rajce.idnes.cz/Valentynske_plavani_2016

 

Vánoce 2015

V době vánočních a novoročních svátků 2015 probíhalo v našem bazénu tradiční vánoční plavání při svíčkách, stromečku a zvuků koled. Toto plavání je příjemným oživením, návštěvníci ho mají velmi rádi. Letošní rok se tohoto plavání zúčastnilo přibližně 75 plavců. Zde je pár fotografií: zsbo.rajce.idnes.cz/Vanocni_plavani_2015

 

Slavnostní předávání vysvědčení malým plavcům

V úterý 9.6.2015 čekalo na naše malé prvňáčky velké překvapení. Všichni byli totiž pozváni do malovaného sálu kláštera, kde jim paní vychovatelky slavnostně předávaly za jejich plavecké dovednosti „Mokré vysvědčení“. Celý plavecký rok děti doprovázela postavička vodníka. Paní vychovatelky proto pozvaly opravdového vodníka, který střídavě žije v našem plaveckém bazénu a na léto se stěhuje do přírodního koupaliště Lazna, aby dětem diplomy předal. Na diplomu mají děti napsáno: „Plavu jako rybička“. A tak k diplomu ještě děti dostaly na krk symbolickou vodníkovu rybičku s bonbonem. Nakonec všechny děti za jejich plavecké výkony vodník velmi pochválil.

Fotografie: zsbo.rajce.idnes.cz/Mokre_vysvedceni_1._tridy

 

 

II. ročník soutěže O nejrychlejšího plavce Borovan

Celý měsíc březen v našem bazénu probíhal II. ročník soutěže O nejrychlejšího plavce Borovan. Soutěže se zúčastnilo celkem 67 plavců. Plavalo se 50 metrů na čas libovolným způsobem.


Zde předkládáme konečné výsledky: Konečné výsledky 2015.pdf (250117)


Zde si můžete přečíst kompletní výsledky: Kompletní výsledky II. ročník O nejrychlejšího plavce Borovan 2015.pdf (169410)

 

Valentýnské plavání

V únoru 2015 jsme připravili Valentýnské odpolední plavání. Návštěvníci při svátku sv. Valentýna plavali za světel svíček, zněla příjemná romantická hudba a nechyběla ani valentýnská výzdoba. Všichni účastníci získali drobný dárek. Zde přikládáme několik fotografií: zsbo.rajce.idnes.cz/VP_2015

 

Vánoce 2014

Na Vánoce jsme v plaveckém bazénu připravili tradiční plavání při svíčkách s vánoční atmosférou. Tato akce přilákala přibližně 150 plavců. Cvičení při svíčkách a za zvuků koled si také letos nenechaly ujít i návštěvnice Aqua aerobiku. 

Přikládáme pár fotografií : zsbo.rajce.idnes.cz/Vanocni_plavani_2014

 

„O nejrychlejšího plavce Borovan“

V měsíci dubnu 2014 jsme pro návštěvníky připravili I. ročník plavecké soutěže pro veřejnost „O nejrychlejšího plavce Borovan“. Všichni měli možnost změřit si své síly s ostatními. Stačilo uplavat 50 m (tři bazény) libovolným plaveckým stylem a nechat si změřit čas plavčíkem. Každý soutěžící měl dva pokusy. Plavecké soutěže se v I. ročníku zúčastnilo 58 plavců. Nejlepší tři v každé kategorii, dle věku a pohlaví, byli začátkem května při slavnostním vyhlášení výsledků odměněni volnými hodinami vstupu do bazénu, diplomem a pamětní keramickou plaketkou se symbolem soutěže. Poděkování patří p. Filipovi a p. Chadtové, kteří keramické plaketky pro soutěž vyrobili ve středisku Nazaret v Borovanech.

Zde si můžete prohlédnout foto ze slavnostního vyhlášení ...

zsbo.rajce.idnes.cz/Vyhodnoceni_O_nejrychlejsiho_plavce_Borovan_kveten_2014

 

Nová výzdoba plavecké učebny

V letošním školním roce  2013/2014 jsme se snažili vyzdobit a zlepšit prostředí u našeho bazénu. Tím i zpříjemnit návštěvníkům pobyt zase o něco nového. Aby se všem dobře plavalo,  zaměřili jsme se na výzdobu zdí u bazénu. Obohatili jsme je dětskými vodními motivy. Bazén jsme rozdělili na dvě části. V pravé polovině bazénu si můžete zaplavat s mořskými motivy a v levé části si plavete jako v rybníce.  Zde můžete nahlédnout, jak to u nás vlastně „po novu“ vypadá ...

zsbo.rajce.idnes.cz/Vyzdoba_bazenu_2014

 

Od 20. prosince do 29. prosince 2013 jsme pro návštěvníky plaveckého bazénu připravili tradiční vánoční plavání při svíčkách. Plavání s vánoční atmosférou se dle ohlasů veřejnosti velmi líbilo. Přilákalo mnoho rodin s malými dětmi ze širokého okolí. V této hezké tradici budeme pokračovat i v příštích letech.

 

 

Ve čtvrtek 14. února 2013 na svátek Sv. Valentýna jsme pořádali Valentýnský večer, spojený s plaváním při svíčkách v romantické atmosféře při příjemné hudbě. Akce měla u návštěvníků velký ohlas, obzvláště u mladších ročníků. V předvečer Valentýnského svátku si příjemnou atmosféru užily i cvičenky Aqua aerobiku. Na všechny návštěvníky čekal drobný dárek. Fotografie: zsbo.rajce.idnes.cz/Valentynsky_vecer_2013

 

Mezi vánočními a novoročními svátky jsme pro návštěvníky připravili netradiční večerní koupání, kam si mohli přijít odpočinout po náročných přípravách a zapomenout na shon, který tato doba také přináší. Romantickou atmosféru přítmí bazénu doplnila světla svíček, vánoční hudba a malá netradiční výzdoba.  Zde si můžete prohlédnout fotografie: zsbo.rajce.idnes.cz/Vanocni_vecerni_plavani

 

V úterý 14. února 2012 jsme pořádali k svátku Sv. Valentýna tzv. Valentýnský večer – plavání při svíčkách a příjemné romantické hudbě.

 - Fotografie : zsbo.rajce.idnes.cz/Valentynsky_vecer

 

V sobotu 19.5.2012 se uskutečnilo v našem plaveckém bazénu zábavné sobotní odpoledne s potápěčem. Děti měly možnost seznámit se s opravdovou potápěčskou výstrojí a výzbrojí a s technikou potápění. Ti odvážnější si zkusili ponor s dýchacím přístrojem. Ukázku potápěčské techniky připravil a vedl Mgr. Jan Musil.

- Fotografie : zsbo.rajce.idnes.cz/Odpoledne_s_potapecem_kveten_2012

© Double L-art

Základní škola Borovany