Základní škola Borovany - Škola pro život

Pěvecký sbor

 Aktuální informace o akcíh pořádaných dětskými pěveckými sbory Smíšci a Úsměv.

Jarní koncert maminkám

     11. května 2011 se konal v KD Borovany tradiční jarní koncert maminkám. Naše domácí sbory přivítaly milého hosta ze ZUŠ Český Krumlov - Lentilky. Jejich roztomilé vystoupení plné hravosti a radosti ze zpěvu sklidilo velký potlesk. Naše domácí sbory znova potvrdily svou velmi dobrou úroveň a jejich věrní fanoušci, kteří nelitovali návštěvy tohoto koncertu, se už jistě těší na další domácí vystoupení v příštím školním roce. Je potřeba poděkovat všem, kteří se podíleli na přípravě a realizaci tohoto kulturního setkání. Obě naše školní sbormistryně si zaslouží velkou pochvalu, stejně tak jako všichni účinkující. Děkujeme za pěkný zážitek.

Fotografie ZDE : zsbo.rajce.idnes.cz/Jarni_koncert_maminkam/

Festivalové setkání pěveckých sborů a jejich příznivců Borovany 2010

 

          Pravidelně jednou za dva roky v měsíci květnu do našeho města přijíždí koncertovat dětské pěvecké sbory z řady měst Jihočeského, ale i Středočeského či Západočeského kraje. Letos se představilo 7 hostujících těles a 2 sbory domácí.

          Dvoudenní festival proběhl 14. a 15. května. Hlavní společný koncert všech zúčastněných se konal v pátek 14. 5. od 19.00 hodin v kulturním sále Borovany. Letos ho doprovodil i odpolední improvizovaný koncert hostů v Knihovně Augustina Dubenského v Borovanech.

          Krátce bychom chtěli představit hosty: jsou to naši dlouholetí přátelé, které jsme v Borovanech přivítali již několikrát.

Určitě si vzpomínáte na skvělé výkony DPS Canzonetta z Českých Budějovic, Sluníčka z Kladna, Milevského dětského sboru, Medvíďat z Českého Krumlova či Růže ze Čkyně. A moc se těšíme i na nové známé, které u nás uslyšíme poprvé – DPS Lentilky z Plzně a Skřivánek ze Zlivi.

          Všechny jmenované sbory během roku nejen koncertují, ale zúčastňují se řady národních i mezinárodních soutěží, v nichž obsazují přední místa.

Spolu se všemi jmenovanými nás svým zpěvem potěšili i domácí Smíšci a Úsměv.

 

Fotoreportáž z festivalováho koncertu ZDE : picasaweb.google.com/BambasekFoto/Festival_DPS_Borovany#

Vánoční koncert

Ve čtvrtek 10. prosince 2009 se uskutečnil vánoční koncert našich pěveckých sborů. Byl to velmi hezký zážitek plný radosti ze zpěvu. Poděkování patří všem učinkujícím, paním sboristkám, pánům učitelům za hudení doprovod a všem ostatním, kteří se podíleli na přípravě a průběhu koncertu. Věříme, že se všichni už velmi těší na další koncerty.

        Fotoreportáž ZDE : zsbo.rajce.idnes.cz/Vanocni_koncert/

 

 

 

 

 

Pro zobrazení souborů ve formátu PDF lze použít volně šiřitelný program Foxit Reader - stáhnout (5,1 MB), domácí stránka produktu.

© Double L-art

Základní škola Borovany