Základní škola Borovany - Škola pro život

Znám jednu dívku…

08.12.2019 11:12

Žáci 6. ročníku se ve čtvrtek 28. listopadu stali na chvíli součástí policejního týmu, který měl pomoci vyřešit slavnému komisaři Kolombovi slavný případ. Jaký?  Možná vám napoví samotný název článku. Ano, opravdu se jednalo o Prodanou nevěstu. A konkrétně o spor Kecala a Jeníka. Tento zážitek byl součásti divadelní dílny Jihočeského divadla, kde se nás ujal pan režisér této opery a samozřejmě i herci. Následovala interaktivní prohlídka budovy Jihočeského divadla, kde se děti rozdělily do několika skupin a hledaly v prostoru této historické budovy různé odpovědi na otázky. Poté jsme měli možnost nahlédnout do zákulisí a dostat se i do prostor, kam se obyčejný návštěvník představení jen tak nepodívá – například na zkoušku baletu. Exkurze se nám velice líbila a rádi bychom ve spolupráci s Jihočeským divadlem pokračovali i nadále.

Mgr. Vilma Skřivánková a Mgr. Michaela Pešková,

třídní učitelky 6. ročníku

© 2009 double L-art

Základní škola Borovany