Základní škola Borovany - Škola pro život

Zkusme to zdravě

02.10.2017 07:52

V týdnu od 25. do 29. září se žáci 3. a 4. ročníků seznamovali se zdravým životním stylem. Na chodbě byly vystaveny léčivé byliny a zdravé potraviny. Výuku zahájili cvičením jógy.

Společně s lektorkou zjišťovali, jaké jsou jednotlivé živiny (sacharidy, tuky, bílkoviny) a kde jsou obsaženy. Učili se, jaké živiny by měly převažovat v dopoledních a jaké v odpoledních hodinách. Sledovali složení výrobků uvedených na obalech. Diskutovali, proč jsou důležité vitamíny a minerály, proč je důležitá snídaně a pitný režim. Porovnávali džusy s přeslazenými nápoji a vysvětlili si nutnost omezení cukrů.

 

Mgr. Vlasta Dědová, Mgr. Romana Němečková

Foto: zsbo.rajce.idnes.cz/Zkusme_to_zdrave

 

 

© 2009 double L-art

Základní škola Borovany