Základní škola Borovany - Škola pro život

Zajímavá exkurze v SAS technik Borovany

16.03.2015 07:14

Dne 10. 3. 2015 navštívili žáci 3. ročníků podnik SAS technik s.r.o. Borovany. Prováděl nás pan Ing. František Stodolovský. V závodě vyrábí komponenty do automobilů různých značek. Pan Ing. Stodolovský vyprávěl poutavým způsobem, přiměřeným věku žáků. Své dojmy popsali žáci v krátkém slohovém cvičení.

Dne 10. 3. jsem byla na exkurzi v podniku SAS technik s.r.o. Borovany. Prováděl nás pan František Stodolovský. Tato práce je velmi těžká. Moc se mi líbil vysokozdvižný vozík, který unese věci, co by lidé neunesli. Také se mi moc líbil robot. Byl jako živý.

Lea Urbanová, 3. A

Dne 10. 3. jsem byla na exkurzi v podniku SAS technik. Bylo to všechno nádherné. Nemůžu říci, co by se mi líbilo nejvíce. Úžasné byly stroje např. robot nebo vysokozdvižný vozík. Pan František Stodolovský nám ukazoval, jak vypadají díly do auta a jak se vyrábí. Doufám, že se tam půjdeme zase někdy podívat. No prostě bylo to nádherné.

Aneta Kubáková, 3. A

Dne 10. 3. jsme byli na exkurzi v podniku SAS technik. Zaujali mě tam roboti, náhradní díly do aut a elektronické věci. Líbila se mi celá firma a výrobky.

Tadeáš Zahradník, 3. A

Dnes 10. 3. Vám napíšu, co jsem zažila. Byli jsme v SAS technik v Borovanech. Pan Stodolovský nám ukazoval vysokozdvižný vozík a součástky do aut. V autě je jich až deset tisíc. Také se mi líbil robot, ne člověk z oceli, ale stroj, který se hýbal. Byl tam také uklízecí stroj, který jsme si mohli sami vyzkoušet řídit.

Tereza Jakubcová, 3. B

10. 3. jsme byli v továrně u pana Stodolovského. Ukazoval nám součástky do aut, pedály a robota. Robot dnes součástky nedělal, měl už hotovo, tak jsme jen viděli, jak se pohybuje. Byl z kovu, obarvený oranžovým lakem. Pohybuje se pomocí počítače. Líbil se mi i stroj na uklízení. Ale líbilo se mi vlastně všechno. V druhé budově byla paní, která kontrolovala součástky, zda nejsou naprasklé. Musí je prohlédnout pořádně, jinak by se auto porouchalo. Továrna se jmenuje SAS technik.

Alena Návarová, 3. B

Šli jsme do SAS technik v Borovanech. Pan Stodolovský nám ukázal takový hrneček, který čerpá z nádrže benzín, nebo naftu do motoru. Pak nám ukázal robota ABB, jak se pohybuje. Také čerpadlo, co vhání do motoru vzduch, aby auto jelo. Viděli jsme i plynový pedál, který po sešlápnutí rozjede auto.

Michal Zeman, 3. B

Děkujeme panu Ing. Stodolovskému za možnost podívat se do moderního strojírenského podniku. Umožnil nám v praxi splnit učivo předmětu Prvouka v oblasti Lidé a výrobky a Naše obec. Žákům připravil nevšední zážitek.

Mgr. Vlasta Dědová, Mgr. Jana Šimková

Foto: zsbo.rajce.idnes.cz/Exkurze_v_SAS_Technik

 

 

© 2009 double L-art

Základní škola Borovany