Základní škola Borovany - Škola pro život

ŽÁCI 7. – 9. TŘÍD PŘEDVEDLI SVÉ DOVEDNOSTI V ANGLIČTINĚ

28.01.2016 09:33

Stejně jako každý školní rok probíhalo i letos v měsíci lednu Školní kolo olympiády v anglickém jazyce. Všichni žáci sedmých, osmých a devátých tříd byli testováni pomocí písemné práce, kde si ověřili své znalosti z gramatiky a slovní zásoby, které by měly odpovídat jejich úrovni a věku. Nejlepší z nich se 25. ledna zúčastnili poslechového testu a ústní části olympiády, což byly nejnáročnější části celé soutěže. Poslechy jsou obvykle problematické pro všechny, kdo se učí jakýkoli cizí jazyk. V ústní části si žáci vylosovali téma, o kterém měli krátce pohovořit a reagovat na otázky, které se tématu týkaly. Zúčastnění chlapci a dívky se těmito úkoly statečně „probojovali“, někteří naprosto zaskočili zkoušející v pozitivním slova smyslu. Celé školní kolo bylo rozděleno do tří kategorií.  V jednotlivých kategoriích se žáci umístili následovně:

 

7. ročník

1. místo           František Žbánek 7.A

2. místo           Martin Červený 7.A

3. místo           Petr Fojtl 7.B

 

8. ročník

1. místo           Petr Sigmund 8.A

2. místo           David Janoška 8.A

3. místo           David Roděj 8.B

 

9. ročník

1. místo           Pavlína Fenclová 9.B

2. místo           Václav Plecer 9.A

3. místo           Daniel Červenka 9.A

 

Všem účastníkům děkuji za hojnou účast a odvahu, kolegyním Mgr. Haně Jandové, Mgr. Janě Lemochové a Mgr. Zdeňce Vomáčkové za pomoc a asistenci. Vítězům gratuluji a přeji, aby se dále zabývali angličtinou s chutí. Františka Žbánka a Pavlínu Fenclovou bude během února 2016 čekat Okresní kolo olympiády v anglickém jazyce, které se bude konat v Českých Budějovicích. Těm tedy přeji mnoho štěstí a žádné nervy.

Mgr. Aneta Červenková

 

 

© 2009 double L-art

Základní škola Borovany