Základní škola Borovany - Škola pro život

Za olympiádou nejen do COЧИ

19.02.2014 14:03

Olympiáda z anglického jazyka

 

     V průběhu měsíce ledna se na naší škole uskutečnilo školní kolo olympiády z anglického jazyka, které se sestávalo ze dvou částí. Žáci 7., 8. a 9. ročníku nejdříve absolvovali písemnou část, která úspěšným řešitelům umožnila účastnit se druhého kola, kde pro ně bylo připraveno tématické poslechové a mluvní cvičení. Všichni účastníci předvedli solidní výsledky a konečné umístění dopadlo pro jednotlivé ročníky takto:

7. ročník – 1. místo Jan Krivák, 2. místo Pavlína Fenclová, 3. místo Daniel Červenka
8. ročník – 1. místo Martin Houška, 2. místo David Babka, 3. místo Petra Žbánková
9. ročník – 1. místo Eliška Petrovičová, 2. místo Alena Vávrová, 3. místo Veronika Hanžlíková

Všem zúčastněným děkujeme a vítězům upřímně gratulujeme a přejeme další jazykové úspěchy!

J. Prášková

 

Zeměpisná olympiáda

 

     Celkem 47 žáků druhého stupně naší školy změřilo své vědomosti ve školním kole zeměpisné olympiády. Ve třech kategoriích prokázali, že se dokáží orientovat v turistických mapách, mají dobré znalosti o všech kontinentech světa a ani základní informace sociální geografie nejvýznamnějších států světa jim nedělají problémy.

Výsledky našich nejúspěšnějších žáků:

 

Kategorie A

1.

Janoška David

6.A

124 b.

2.

Roděj David

6.B

97 b.

3.

Neckářová Veronika

6.B

82 b.

 

Kategorie B

1.

Petrášek Lukáš

7.B

71 b.

2.

Bartoňová Kateřina

7.A

66 b.

3.

Malíková Veronika

7.B

56 b.

 

Kategorie C

1.

Houška Martin

8.A

60 b.

2.

Votrubová Daniela

8.B

54 b.

3.

Babka David

8.A

46 b.

 

 

David Janoška a Martin Houška po skvělých výsledcích v okresním kole postupují do kola krajského!

Gratulujeme a přejeme jim mnoho štěstí.

 

 

Chemie nás baví

 

     Své schopnosti a dovednosti mohli prověřit žáci naší školy i při další oblíbené olympiádě z chemie. Ta se skládala ze tří částí: testu, laboratorní práce a studijní části. Tématem letošní olympiády byla titrace - práce s kyselinami a zásadami a stanovování jejich pH.

     Nejlépe hodnoceným žákem školy s celkovým počtem bodů 97,5 se stal Martin Houška ze třídy 8. A, který naši školu bude reprezentovat v okresním kole. Skvěle si vedla i Valeriya Svystunova z 9. B s počtem bodů 91,5 a třetí místo obsadil Matěj Linhart z 9. B s bodovým ziskem 78,5. Nejen těmto nejlepším, ale i všem zúčastněným přejeme, aby je chemie nadále bavila a někdy v budoucnu se stala třeba jejich pracovním oborem.

© 2009 double L-art

Základní škola Borovany