Základní škola Borovany - Škola pro život

Vzpomínání na druhou světovou válku

17.06.2010 12:09

Aby se neopakovaly hrůzy druhé světové války, to si jistě přeje každý rozumný člověk. Ale to také znamená, že každý musí vědět o jejích útrapách. Nesmíme zapomenout na ty, kteří položili za svobodu své životy na frontě, v koncentračním táboře, či v ilegálním odboji. O tom všem si vyprávíme s dětmi v 5. ročníku. K učebnicovému výkladu, práci s mapou, videu, informacím z internetu jsme zařadili živé  vzpomínky pana Františka Kadlece na druhou světovou válku v Borovanech . Poutavým a zároveň velice fundovaným výkladem nad dobovými fotografiemi  všechny zaujal. Žáci pozorně poslouchali, dotazy nebraly konce. Předpokládaný čas se protáhl na dvojnásobek. Objevem pro všechny byl fakt, že i Borovany měly své hrdiny. Děkujeme panu Kadlecovi za čas , který věnoval naší mládeži, a doufejme, že se nová generace z historie  poučí .

 

                                                                                        K. Sluková

 

© 2009 double L-art

Základní škola Borovany