Základní škola Borovany - Škola pro život

Vzdělání a řemeslo

30.11.2017 15:34

Další možnost dozvědět se něco více o středních školách, a tak  správně zvolit své další studium měli žáci  9. tříd 22.11. na 23. ročníku výstavy Vzdělání a řemeslo v Českých Budějovicích.

Bylo z čeho vybírat. Tentokrát nabízely své obory střední školy z celé republiky. Letos se pořadatelé při přípravě této akce zaměřili na podporu prestiže řemesel a technických oborů. Technicko-řemeslný areál nabízel ukázky různých technických zajímavostí, které prezentovali sami studenti takto zaměřených škol. Pozornost návštěvníků také získaly výrobky, které přímo na místě vytvářeli studenti oboru umělecký kovář. Žáci se mohli zamyslet i nad nabídkou studia v zahraničí.

Své zástupce měly na budějovickém výstavišti i různé firmy, např. Bosch, Madeta, Motor - Jihokov, Penam, Koh-i-noor a další. Firmy se vracejí ke spolupráci se školami a nabízejí studentům stipendia a absolventům dobré uplatnění.

V zázemí Úřadu práce České Budějovice si někteří žáci zkusili vyplnit Test osobnosti, který jim mohl napovědět, jakou školu zvolit.

Podzimní den se povedl a teď už „deváťákům“ a jejich rodičům jen zbývá dobře se rozhodnout a vybrat ten správný obor, který bude děti zajímat i bavit.

                                                                                                                       I. Tóthová

© 2009 double L-art

Základní škola Borovany