Základní škola Borovany - Škola pro život

Výprava za daňky

11.06.2012 09:31

V rámci projektu Z domova až do Evropy vyjeli žáci 2.B a 3.A vlakem do nedalekého Petříkova. Cílem této výpravy byla návštěva soukromého chovu daňků. S dobrou náladou a plnými batůžky pečiva pro daňky jsme urazili svižným pochodem necelý kilometr cesty. Přivítala nás majitelka, která dětem umožnila vstup do ohrady. Ač nás bylo téměř padesát, stádo daňků se nezaleklo a neodolalo chutným lákadlům, které si od nás bralo přímo z ruky. Po krmení zvířat jsme ještě zasytili svá hladová bříška upečeným buřtíkem. Do odjezdu zpátečního vlaku zbývala ještě chvilka, kterou jsme vyplnili hrami všeho druhu.

Děkujeme manželům Lilákovým za to, že nám umožnili prožít tento nevšední zážitek.

 Mgr. Dana Čeňková, Kateřina Hrušková

Fotoreportáž : zsbo.rajce.idnes.cz/Vyprava_za_danky

 

 

© 2009 double L-art

Základní škola Borovany