Základní škola Borovany - Škola pro život

Výprava do středověku

25.11.2019 07:51

Předposlední říjnovou středu jsme se společně se 7. ročníkem vypravili do českokrumlovského kláštera, kde nás čekal výukový program zaměřený na to, co se nosilo, jedlo, pilo a jak lidé bydleli ve středověku. Po celé dopoledne nás provázely milé průvodkyně, které si pro nás připravily i různé úkoly a hádanky. Vyzkoušeli jsme si dobové oblečení a předměty, dozvěděli se, jak se topilo, jak se uskladňovaly potraviny, kdo uměl číst a psát. Měli jsme možnost podívat se i na některá středověká řemesla - někteří si s asistencí pana kováře sami vyrobili železný přívěsek a některé dívky odjížděly s ručně dělanými mýdly. Tato netradiční prohlídka klášterů se nám velice líbila a těšíme se na další spolupráci.

 

Martina Kopúnová a Michaela Pešková

 

 

 

© 2009 double L-art

Základní škola Borovany