Základní škola Borovany - Škola pro život

Vynikající úspěchy na okresním kole olympiády z anglického jazyka

10.02.2023 10:29

Dne 1.2.2023 se v Českých Budějovicích konalo okresní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce. Tato soutěž spočívala v konverzaci ve dvojicích, ale také v gramatickém testu a poslechu. Za naši školu postoupili do okresního kola dva žáci. Matěj Kotlík ze 7.B a Nikola Valešová z 9.B. Oba soutěžící byli velice dobře připraveni a podle toho také vypadaly jejich výsledky.

V kategorii I.A (do sedmé třídy) svými vědomostmi a dovednostmi mezi sebou bojovalo 27 dětí a náš Matěj se dokázal umístit téměř v polovině z nich a naznačil tím ostatním, že se v příštích letech pravděpodobně znovu objeví v další kategorii a bude aspirovat na mnohem vyšší pozice.

Ve druhé kategorii II.A (do deváté třídy) soutěžilo 28 žáků a žákyň a naše Nikča všechny přesvědčila o tom, že když vás něco baví a děláte to pořádně, dokážete velké věci – vyhrajete v takto prestižní soutěži. Nikča porazila naprosto všechny v našem okrese, ztratila při tom pouze jeden bod a tím dosáhla lepší hodnocení, než studenti víceletých gymnázií. Tento skvělý úspěch bude mít, doufám, ještě pokračování a Nikča zabojuje ještě v krajském kole, které se bude konat 15.3.2023.

Na obě děti jsme jako škola velice pyšní a doufáme, že úspěchy jejich a zároveň naší školy budou i v jiných soutěžích pokračovat.

Mgr. Jan Ťupa

 

© Double L-art

Základní škola Borovany