Základní škola Borovany - Škola pro život

Výlov Spolského rybníka

06.11.2017 13:16

Dne 31. října 2017 se žáci třetího ročníku zúčastnili výlovu Spolského rybníka. Své zážitky a dojmy vyjádřili ve slohovém cvičení:

Jeli jsme se školou na výlov Spolského rybníka. Nejprve jsme pozorovali rybáře, jak loví velké i malé ryby. Některé malé ryby vypadávaly ze sítí a mrskaly sebou. Potom nám ukazovali různé ryby - kapra, sumce, okouna, štiku. Sumec byl velký, dlouhý a hlavně těžký. Potom jsme šli do loviště a do svého kyblíku jsme si z kádě s vodou mohli vzít dvě nebo tři rybky. Pak jsme jeli do školy. Moje rybky zemřely, ale i tak to byl skvělý zážitek.

                                                                                                                 Ivana Kičinková, 3.C

Dne 31. října jsme se se třídou vydali na Spolský rybník. Výlet to byl náročný, ale mohli jsme si pochovat ryby například: sumce, kapra, okouna, candáta a štiku. Ukazovali nám, kde jsou břišní, ocasní a hřbetní ploutve. Také jsme viděli, jak rybáři dávají ryby do kádí podle druhu a velikosti. Pak je vozí výtahem nahoru do velkého auta. Nakonec jsme si vylovili malou rybku s sebou domů.

                                                                                                                      Jiří Navrátil, 3.B

Dne 31. 10. jsme jeli na výlov Spolského rybníka. Provázel nás pan Adamec. Do loviště se obyčejně nesmělo, ale my jsme tam mohli. Z kádě jsme si vzali vodu a rybičku, kterou jsme si pak odvezli domů v plastové nádobě. Rybičky ostatních spolužáků se všelijak nakrucovaly, jen ta moje stála na místě. A teď na mě pořád kouká, jako by mě špehovala. Proto jsem ji pojmenoval Čumidlo.

                                                                                                                      Lukáš Joanidis, 3.A

Děkujeme panu Adamcovi za možnost podívat se na náročnou práci rybářů.

                                               Vlasta Dědová, Berta Hošková a Milena Machtová

Fotografie: zsbo.rajce.idnes.cz/Spolsky_rybnik_-_exkurze

 

 

© 2009 double L-art

Základní škola Borovany