Základní škola Borovany - Škola pro život

Výlet 3. tříd

29.05.2018 15:36

Ke konci školního roku neodmyslitelně patří i školní výlet. Všichni třeťáci se vydali 23. května do Krokodýlí ZOO v Protivíně a také do Pohádkové kovárny v Selibově.

V ZOO nás provázela ochotná a milá průvodkyně, která žákům vyprávěla řadu zajímavostí o chovu. Děti se dozvěděly, že se zoologická zahrada pyšní několika raritami – chová bílého gaviála sundského, největšího krokodýla mořského v Evropě a rozmnožili ohrožený druh gaviála indického. Největším zážitkem byla možnost pohladit si mládě krokodýla.

Z Protivína jsme jeli do malé vesničky Selibov, kde pro nás byl připraven zážitkový program. Děti prošly 12 zastavení na Stezce čápa Ferdinanda, kde musely plnit úkoly. Kovář je provedl kovárnou plnou pohádkových postav a v maštali si vyrobily vlastní pohádkový suvenýr.

Ke školnímu výletu patří i nakupování dárků a pěkné počasí. Vše se nám vydařilo. Proto se výlet dětem líbil.

                                                                             vyučující 3. ročníku

© 2009 double L-art

Základní škola Borovany