Základní škola Borovany - Škola pro život

Vítězné klání v německém jazyce

16.02.2023 13:44

Dům dětí a mládeže v Českých Budějovicích pořádal dne 14.2. 2023 okresní kolo konverzační soutěže v německém jazyce. Porovnat své jazykové znalosti či schopnost komunikovat v cizím jazyce mohli žáci hned v několika kategoriích. Za naši školu byli vysláni tři žáci – Matěj Kotlík ze třídy 7.B, Eliška Nováčková z 9.A a David Wurm ze třídy 9.B.

O tom, že byl o soutěž značný zájem, svědčil i velký počet dívek a chlapců z mnoha základních škol okresu České Budějovice. Hodnotila se nejen slovní zásoba nebo přehled gramatických jevů, ale probíhala také konverzace na různá témata, bodoval se popis obrázku, výslovnost a poslech textu.

A jak celé klání dopadlo?  Vítězem v kategorii žáků 7. tříd se stal Matěj Kotlík, což je veliký úspěch! Velmi dobře reprezentovali školu také naši deváťáci. Na 16. místě se z celkového počtu 24 účastníků umístila Eliška Nováčková z 9.A a na 17. místě se umístil David Wurm z 9.B.

Děkujeme všem zúčastněným žákům za jejich skvělé výkony a vítězi srdečně gratulujeme!

 

                                         Mgr. R. Korčáková

 

© Double L-art

Základní škola Borovany