V lese se nám líbí

18.10.2013 11:15

Kdo šel 25. září lesem za Stropnicí, určitě se polekal, že se dostal časem do doby ledové a v lese řádí tlupa pravěkých lidí.

Ale chyba, byli to žáci 1. a 2. tříd naší školy, kteří si vyšli do lesa za poznáním a za pohybem.

Městem prošlo asi 100 dětí ukázněně, nikdo nefňukal, všichni zdatně pochodovali až do lesa.

Tam potom plnili úkoly nejen poznávací (lesní plody, stromy, zvířata), ale i sportovní – překonávání překážek, běh, hod a podobně. Není proto divu, že nebyla nouze o hlahol, smích a povzbuzování, což v tomto množství dětí budilo dojem řádění pravěkých lidí.

Na kraji lesa se však rozdováděné děti opět proměnily ve spořádané žáky a opět, teď už značně unaveny, vyrazily na cestu do školy.

Zuzana Jurečková

Fotoreportáž: zsbo.rajce.idnes.cz/V_lese_se_nam_libi