Základní škola Borovany - Škola pro život

Úspěchy na pěvecké soutěži Jihočeský zvonek

19.04.2022 09:30

            V pátek 8. 4. se po covidové době opět uskutečnilo okresní kole pěvecké soutěže Jihočeský zvonek pro žáky základních škol v celém okrese. Naši školu reprezentovalo pět žáčků zpěváčků. V podmínkách soutěže byly dvě lidové písně. Jedna bez doprovodu a druhá již s klavírem.

            O klavírní spolupráci jsem poprosila kolegu ze ZUŠ Richarda Ochozku. Ten s dětmi poctivě nacvičoval, ale bohužel před soutěží onemocněl. Oslovila jsem tedy další svou kolegyni Marii Fialkovou a ta velmi ochotně souhlasila. Během jediného dne všechno s dětmi vyzkoušela a nacvičila.  V neposlední řadě nesmím zapomenout ani na kolegyni Evu Štěchovou, která spolu se mnou děti připravila. Prostě spolupráce ZŠ se ZUŠ zafungovala na jedničku. A já tímto všem třem moc děkuji.

            A jak to naše soutěžení dopadlo? V konkurenci mnoha škol (Ševětín, Zliv, Dříteň, Dubné, Lišov, Grünwaldova ČB, Zahájí, Církevní ZŠ ČB aj.) si naši zpěváčci vyzpívali 2x Bronzové pásmo, 1x Stříbrné pásmo a 2x Zlaté pásmo.  

             Jmenovitě z 5. B – Lukáš Skořepa a Eliška Kocábková bronz, z 5. A – Jakub Ochozka stříbro, Tereza Langerová zlato a ze 7. A Veronika Nýdlová zlato. Myslím, že jsme si společně užili příjemné dopoledne, obohatili o spoustu zážitků a také skvěle reprezentovali naši školu. Moc vše děkuji a gratuluji. Sama za sebe mohu říci, že všichni odvedli skvělé výkony a já byla na všechny moc pyšná.                                                                                                                  L.Kolářová

 

© Double L-art

Základní škola Borovany