Základní škola Borovany - Škola pro život

U našich prvňáčků

18.11.2014 10:59

     Jen co si naši malí prvňáčci zasedli do lavic, začalo jim přibývat mnoho starostí. Každodenní příprava na vyučování a práce ve škole je pro mnohé z nich velmi náročná. Naučili jsme se číst všechny samohlásky a základní řadu souhlásek. Tvoříme a čteme slabiky a slova. V matematice už píšeme číslice do 5, sčítáme a odčítáme. Možná, že se může zdát „to přece nic není“, ale pro naše začínající školáky je to opravdu hodně tvrdé práce.

     Aby se nám lépe pracovalo, zařadili jsme do výuky i odlehčené činnosti. V rámci celoročního projektu „Ve zdravém těle zdravý duch.“, jsme podnikli vycházku do lesa, protože pohyb na čerstvém vzduchu je velice důležitý. V prostorách chodeb 1. stupně je výstava na téma „Jíme zdravě.“ A i tady je mnoho zdařilých výtvorů našich prvňáků. 

     Stalo se již tradicí, že prvňáci pozvou rodiče do školy na pečení posvícenských koláčů. I letos se dostavilo velké množství pomocnic a pomocníků. Moc všem děkujeme a jsme rádi, že i letos se koláče povedly a děti si na nich opravdu pochutnaly.

     Navštívilo nás také divadélko Mrak z Brna s vystoupením „Čarodějná pohádka“. Tato divadelní společnost nás navštěvuje každý rok, protože jejich vystoupení jsou na velmi dobré úrovni a i tentokrát odcházely děti spokojené.

     „Poznáváme lesní zvířata“- s tímto výukovým programem nás navštívilo centrum ekologické výchovy Cassiopeia. Již několik let spolupracujeme s tímto centrem. V nabídce je mnoho zajímavých programů, které rozšiřují poznatky a vědomosti dětí.

     Čeká nás ještě mnoho práce, než si sami přečteme knížku - třeba tu od Ježíška. Našim prvňákům přejeme samé jedničky, už vědí, že kdo chodí do školy rád a snaží se, je pro něj učení někdy i legrace. 

                                            Mgr. D. Čeňková, Mgr. P. Plchová

Fotografie: zsbo.rajce.idnes.cz/U_nasich_prvnacku

 

 

© 2009 double L-art

Základní škola Borovany