Základní škola Borovany - Škola pro život

Turnaj žáků 4. a 5. tříd ve školní miniházené

11.12.2018 11:24

Dne 29. 11. 2018 se ve sportovní hale TJ Lokomotiva České Budějovice uskutečnil turnaj v miniházené 4+1 pro žáky 4. a 5. ročníku. Pro Borovanské žáky to byl v letošním školním roce první turnaj, ve kterém předvedli velice zdařilý výkon ve všech zápasech. Do turnaje žáci vstoupili vítězstvím 6:2 nad Dobrou Vodou (Góly: Petr Novotný 3, Vít Bartizal 2, Bára Dražanová 1), dále si poradili s týmem Grünwaldova C nad kterým zvítězili jednoznačně 9:2 (Góly: Nina Toušková 3, Petr Novotný 3, Vít Bartizal 2, Petr Štangl 1) a vítěznou sérii protáhl na 3 zápasy těsnou výhrou 5:4 nad týmem Pohůrecké základní školy (Góly: Bára Dražanová 2, Petr Novotný 2, Vít Bartizal 1). Po sérii tří vítězství přišla prohra ve vyrovnaném zápase se základní školou z Rudolfovské, kde soupeř rozhodl o své výhře 5:2 až v samotném závěru (Góly: Matyáš Čermák 1, Matouš Jindra 1). Poslední zápas ve skupině, byl soubojem s prvním týmem naší skupiny, výhra by zajistila zápas o 3. místo v turnaji a prohra, boj o 5. místo z celkového počtu 12 týmů. Zápas to byl velice bojovný z obou stran a šťastnější byl tým z Dukelské základní školy, který porazil náš tým 6:3 (Góly: Petr Novotný 2, Matyáš Čermák 1) a odsunul nás na konečné třetí místo v tabulce skupiny. Závěrečný souboj byl tedy soubojem o 5. místo s týmem umístěným na třetím místě 2. skupiny, což byl tým z Rudolfova a naši žáci z tohoto zápasu odešli vítězně po skóre 7:4 (Góly: Vít Bartizal 5, Petr Novotný 2).

Dále jistě stojí za zmínku, že nejlepším hráčem týmu z Borovan byl vyhlášen Petr Novotný, nicméně i ostatní hráči podali během turnaje velmi povedený výkon a tímto bych jim chtěl všem za předvedenou hru ve všech zápasech a celkové umístění poděkovat.

Další ze série školních turnajů je naplánován na 13. 12. 2018 na Základní škole v Borovanech.

Sestava: Zdeněk Černý (brankář), Matouš Jindra (brankář i hráč v poli), Nina Toušková, Bára Dražanová, Vít Bartizal, Petr Novotný, Petr Štangl, Matyáš Čermák

Střelci: Petr Novotný 12, Vít Bartizal 10, Nina Toušková 3, Bára Dražanová 3, Matyáš Čermák 2, Petr Štangl 1, Matouš Jindra 1.

Bohumír Kratoška

© 2009 double L-art

Základní škola Borovany