Základní škola Borovany - Škola pro život

Trocha poezie nikoho nezabije

23.02.2011 07:09

Že trocha poezie nikoho nezabije dokázala hojná účast žáků 1. stupně ZŠ v Borovanech ve školním kole recitační soutěže. Devět druháků a devět čtvrťáků recitovalo v 1. kategorii. Jejich čtrnáct starších spolužáků a vítězů třídních kol čtvrtých a pátých tříd se utkalo ve 2. kategorii. Diplomy za 1. místo v 1. kategorii získali Adam Adamec ze III. B a Matěj Beneš ze III. B. Druhé místo si odnesli Martina Bydžovská a Lenka Korandová, obě z II. B. Na třetím místě se umístily Eva Hajná ze III. A a Monika Devetterová ze III. A. Ve druhé kategorii se o diplomy s prvním místem podělili Barbora Dvořáková ze IV. B a Václav Novák z V. A. Druhé místo patří Trang Nguyenové z V. A a Ivetě Novákové též z V. A. Třetí místo obdrželi Edwin Brůha z V. B a Eva Strašilová z V. A. Zatleskat jim přišli zástupce ředitele Mgr. Petr Kleinbauer a někteří spolužáci. V porotě zasedly Mgr. Alena Švecová,  Mgr. Zuzana Jurečková a Mgr. Petra Plchová. O diplomy se postarala paní vychovatelka Jana Jindrová a ředitel ZŠ Mgr. Luboš Laczko.

Všem recitátorům patří poděkování za to, že  našli cestu k poezii a nebojí se předstoupit před ostatní. Těšíme se na další , v pořadí již patnáctý, ročník recitační soutěže.

V březnu připravujeme pro příznivce lidové písně také již tradiční pěveckou soutěž  Borovanský zvonek. Přihlásit se můžete v hodinách hudební výchovy.

Fotoreportáž : zsbo.rajce.idnes.cz/Recitacni_soutez_2011/

© 2009 double L-art

Základní škola Borovany