Základní škola Borovany - Škola pro život

Třeťáci u záchranářů

15.04.2016 11:38

Ve čtvrtek 14. dubna se žáci třetích tříd naší školy vydali autobusem na exkurzi na Základnu letecké a pozemní záchranné služby v Plané u Českých Budějovic. Tisková mluvčí záchranářů a také záchranářka v jedné osobě paní Petra Kafková nejprve povyprávěla dětem o vybavení auta záchranné služby, žáci si směli vše důkladně prohlédnout. Poté bylo vyprávění přerušeno, protože zrovna přilétal vrtulník záchranné služby. Zakroužil nám nad hlavami a doprovázen velikým větrem hladce přistál na heliportu. Právě se vraceli záchranáři ze zásahu. Po vypnutí motoru jsme měli dovoleno přijít až k helikoptéře a vyslechnout si od pilota zajímavé vyprávění. Odpovídal i na všetečné otázky našich žáků. Dozvěděli jsme se například, že helikoptéra létá rychlostí až kolem 200 km/hod, váží přibližně 3,5 tuny nebo že jsou pro ni nebezpeční ptáci, kteří mohou při nárazu rozbít čelní sklo. Následovala prohlídka hangáru, na němž je nápis Kryštof 13, což je volací znak letecké záchranné služby Jihočeského kraje. Žáci poté předali záchranářům obrázky, které pro ně předem namalovali. Na závěr bychom ještě jednou rádi poděkovali jak řidiči autobusu panu Weisfeitovi za bezpečné svezení, tak i všem záchranářům, kteří se nám ochotně věnovali. Přejeme hodně štěstí při výjezdech a děkujeme za vaši práci.

Žáci 3. ročníku a tř. učitelky Mgr. Michaela Mojhová a Mgr. Romana Němečková

Fotografie: zsbo.rajce.idnes.cz/Tretaci_u_zachranaru

 

 

 

© 2009 double L-art

Základní škola Borovany