Základní škola Borovany - Škola pro život

Třeťáci a „cesta do historie“

01.05.2023 17:02

Ve čtvrtek 20. dubna jsme se vypravili do Českých Budějovic. Nejprve jsme navštívili Vodárenskou věž. Vystoupali jsme až nahoru na její vrchol. Cestou jsme viděli dvě krátká videa o historii. Jak město vznikalo, rostlo, jak se lidé museli zásobovat vodou, proč byla Vodárenská věž postavená. Mohli jsme ve věži vidět některá původní zařízení, která dříve poháněla celou vodárnu a zásobovala celé město vodou. Pak jsme šli do bývalého podzemního vodojemu, kde nám promítali krátký film o významu vody, o tom, kde všude vodu najdeme, jak se dá voda využívat. Toto video bylo ve 3D, byl to úžasný zážitek – chvílemi to vypadalo jako kdybychom plavali na lodi po vodě nebo letěli letadlem nad řekou Vltavou.

Potom jsme se přesunuli do Jihočeského muzea. V čase jsme udělali skok daleko do minulosti a ocitli jsme se v době kamenné. Dozvěděli jsme se toho hodně. Jak lidé opracovávali nalezené kameny a co nich vyráběli, jak si vyráběli potřebné náčiní a zbraně, jakým způsobem házeli oštěpy, jak se oblékali. Dva z našich spolužáků si oblékli pravěké oblečení, a tak před námi stáli najednou muž a žena z doby kamenné. Největším zážitkem bylo, že jsme si ve skupinkách zkoušeli rozdělat oheň třením dřeva za pomoci pravěkého mechanismu. Některým z nás se to povedlo a z klacíků se začalo kouřit.

Oba programy byly super.

Žáci 3. B s pomocí TU

 

© Double L-art

Základní škola Borovany