Základní škola Borovany - Škola pro život

Těšíme se na prázdniny?

16.06.2017 08:55

         První třída pomalu končí a čekají nás prázdniny.  Už si umíme přečíst pohádku, zapsat krátký vzkaz nebo malou příhodu a počítat. Červnové opakování je zábavné. Nesedíme pouze ve třídě, ale naše činnosti jsou zaměřené více do přírody v našem okolí v rámci školního projektu „Objevujeme Evropu“.

         A co jsme objevili my prvňáci?

         Nedaleko Českých Budějovic v Hluboké nad Vltavou je krásná zoologická zahrada a paní učitelky nás tam vzaly na školní výlet. Počasí nám vyšlo krásné a zvířata jsme si všichni užili.

         Den dětí jsme oslavili zajímavou vycházkou kolem řeky Stropnice a ukončili jsme jí na Půdě plné pohádek v Borovanském mlýně. Cestou jsme poznávali rostliny a zvířata z našeho okolí.

         Tělocvik je předmět, který všechny baví.  S plným nasazením jsme celé dopoledne plnili disciplíny, které v jiných hodinách nebývají tak časté. Při takovém skákání v pytlích, nošení vody na lžíci a přeskakování dlouhého lana je vždy veselo.

          Také nás navštívili piráti z divadélka Okýnko, se kterými jsme proplouvali oceány, hledali poklady, sbírali drahé kameny a tančili.

           Učíme se trochu jinak – tak bychom mohli nazvat dopoledne zpestřené cestováním po třídách.

V hodinách prvouky, matematiky, českého jazyka, výtvarné a hudební výchovy jsme poznávali Evropu.

           Svými znalostmi jsme se pochlubily našim páťákům, kteří si pro nás připravili zábavné úkoly v parku. Na různých stanovištích jsme ukončily pro tento školní rok poznávání Evropy. Pokračovat budeme s rodiči o prázdninách, proto se na ně moc těšíme!!!

 

                                                          Mgr. D. Čeňková, Mgr. P. Plchová

Fotografie: zsbo.rajce.idnes.cz/Tesime_se_na_prazdniny

 

 

© 2009 double L-art

Základní škola Borovany