Základní škola Borovany - Škola pro život

Talent Jihočeského kraje

16.03.2015 07:09

       Dne 24. února 2015 proběhlo v Koncertní síni Otakara Jeremiáše v Českých Budějovicích vyhlášení každoroční soutěže Talent Jihočeského kraje, tentokrát za rok 2014. Talent je rozdělen do několika kategorií: umělecká - taneční, umělecká – výtvarná, umělecká – hudební, humanitní, přírodovědná, technická, sportovní a všestranná. Ve všestranné kategorii reprezentoval naši školu Martin Houška. K nominaci mu dopomohly tyto výsledky: 6. místo v Ústředním kole Dějepisné olympiády, 3. místo v KK Dějepisné olympiády, 2. místo v OK Dějepisné olympiády, 3. místo v KK Zeměpisné olympiády, 1. místo v OK Zeměpisné olympiády, 2. místo OK Přírodovědný klokan-kategorie Kadet, 2. místo KK Přírodovědný klokan-kategorie Kadet, 8. pořadí v celostátním kole Přírodovědný klokan-kategorie Kadet, 4. místo Pythagoriáda, 8. místo OK Biologické olympiády, 10. místo OK Chemické olympiády, 27. místo OK Matematické olympiády, 2. místo ve školním kole soutěže Mladý Demosthenes, 1. místo ve školním kole v Aj. Tyto úspěchy vynesly Martina na vynikající 2. místo v mladší kategorii všestranný talent. O 1. místo se podělili Tereza Maxerová (Gymnázium Jírovcova) a Marek Strnad (ZŠ Nová Včelnice).   

Martinovi děkujeme za příkladnou reprezentaci školy a gratulujeme k jeho dalšímu úspěchu.

Pavel Pechek 

Foto: zsbo.rajce.idnes.cz/Talent_Jihoceskeho_kraje         

                                                               

© 2009 double L-art

Základní škola Borovany