Základní škola Borovany - Škola pro život

Skvělé zprávy z devátého ročníku

11.02.2021 10:37

Dne 18. 1. 2021 se i přes současnou nepříznivou epidemickou situaci uskutečnilo okresní kolo dějepisné olympiády. Soutěž probíhala distanční formou stejně jako kolo školní. Test byl zadáván centrálně, soutěžícím přišel e-mail s odkazem.

Jak jsem již psala v lednovém vydání zpravodaje, naši školu reprezentovali nejúspěšnější řešitelé školního kola – Ondřej Houška, Adam Huňady a Tadeáš Zahradník – žáci 9. A. Ze čtyřiceti nejlepších „školních olympioniků“ celého českobudějovického okresu se chlapci umístili na předních místech tabulky společně s některými studenty víceletých gymnázií. Adam Huňady obsadil 10. místo a již „zkušenější olympionik“ Ondřej Houška dokonce 3. místo s minimální ztrátou na celkového vítěze soutěže a bude borovanskou školu reprezentovat 17. března v krajském kole! Držme mu tedy palce!

Všem chlapcům blahopřeji ke krásným výsledkům a přeji jim hodně štěstí u blížících se přijímacích zkoušek na střední školy.         

                                                                                                                                       Michaela Pešková

© 2009 double L-art

Základní škola Borovany