Základní škola Borovany - Škola pro život

Školohrátky s 9.A

16.06.2015 12:47

Dne 2. června 2015 se za velmi příznivého počasí konala na atletickém hřišti ZŠ Borovany sportovně dovednostní akce, kterou si pro soutěžní rodinné týmy připravila vycházející třída 9. A. Účelem nebylo ani tak dosáhnout co nejlepších časů a výkonů po splnění jednotlivých disciplín, jako spíš využít nadšení soutěžících dětí a dohlížejících rodičů při absolvování jednotlivých úkolů. Akce se účastnilo celkem 133 účastníků rozdělených do 34 týmů, které soutěžily v celkem dvanácti disciplínách. I přes velké horko se po hřišti hemžili nadšení soutěžící, kteří si dle svého uvážení zvolili minimálně osm disciplín, které bylo nutné splnit, aby jim odměnou bylo příjemné odpočinutí u společného opékání špekáčků. Vzhledem k věkové rozmanitosti týmů nebylo možné vyhlásit nejlepší tým, ale výkonnostně nad všemi vyčnívaly tyto týmy – Borci (Pártlovi), Barabášci (Barabášovi), Myšky chlupatinky (Jenknerovi), Domica (Domínová, Caplová) a Zombíci (Novotní). Přesto všem zúčastněným patří velké poděkování za projevenou bojovnost a odhodlání, stejně tak je třeba poděkovat za práci a snahu vycházejících deváťáků, kteří si pro své mladší spolužáky toto sportovně dovednostní odpoledne připravili a pomáhali jim tak jednotlivé úkoly zvládnout co nejlépe.

Mgr. Pavel Pechek

Jednotlivé disciplíny:

 1. Sportovní: Lyže-slalom
 2. Sportovní: Koš a švédská bedna
 3. Umělecká: Vybarvování obrázků
 4. Technická: Vytvoření rámečku
 5. Umělecká: Zpěv písniček
 6. Sportovní: Skok v pytli
 7. Sportovní: Hod na cíl
 8. Sportovní: Plnění nádoby
 9. Logická: Hlavolam, puzzle
 10. Sportovní: Lovení předmětů z bazénku
 11. Technická: Postavení panáčka z větviček
 12. Sportovní: Slalom s pingpongovými míčky

© 2009 double L-art

Základní škola Borovany