Základní škola Borovany - Škola pro život

Školní výlet druhých tříd

11.06.2010 18:32

       V tomto školním roce bylo náročné uspořádat výlet vhodný pro naše osmileté žáky. Stalo se již tradicí, že jezdíme na otáčivé hlediště do Týna nad Vltavou s projížďkou na parníku po řece Vltavě. Vzhledem k rekonstrukci divadla jsme byly nuceny zvolit jinou  adekvátní variantu.

        Využily jsme lákavé cestování vlakem a uspořádaly výlet do Českých Budějovic. Jízda vlakem je v dnešní době pro většinu dětí nevšedním zážitkem. Po příjezdu do města jsme se vydali pěší zónou do Jihočeského muzea na stálou expozici Šumava. Zde se děti seznámily s historií a těžkým životem lidí žijících v této oblasti. Výstava děti velmi zaujala.

         Abychom si změřili své síly, odhodlali jsme se zdolat známou Černou věž. S nadšením jsme téměř všichni vyšlapali 225 schodů tam i zpět. Po vydatné a zasloužené svačině jsme si prohlédli náměstí Přemysla Otakara II s dominantní kašnou a radnicí.

         Aby byl výlet úplný nesměl chybět nákup hraček, suvenýrů a sladkostí v obchodním domě Prior a už jsme se mohli s úsměvy na rtech vrátit na vlak a domů.

                                                                                     Třídní uč. 2. tříd

Fotoreportáž : zsbo.rajce.idnes.cz/Vylet_2._trid/

© 2009 double L-art

Základní škola Borovany