Základní škola Borovany - Škola pro život

Školní výlet 1. tříd

07.06.2011 09:04

 

    Den školního výletu je jistě jedním z nejdůležitějších pro naše pilné školáky. V letošním roce naši prvňáci zamířili do Hluboké nad Vltavou, kde navštívili všem známou zoologickou zahradu a pro zpestření a oživení jsme zajeli do skelné hutě u Hluboké.

     S nadšením jsme obdivovali nové změny, kterými obora stále prochází. Moderní poutavé prostory s exotickými zvířaty, které se i volně pohybují, nás opravdu nadchly. Ale i zvířata žijící v našem okolí děti zaujmou. Mezi ně patří stále velmi obdivovaná vydra říční, která nás svými vydařenými kousky pobavila.

     Sklářská huť byla pro všechny něčím úplně nepoznaným. Sledovat dospělé při jejich netradiční práci se zatajeným dechem a moci si i svou činností některé dovednosti vyzkoušet bylo pro děti opravdu velkým zážitkem. Téměř každý z nás si odvezl svůj výrobek a dobrou náladu. Zbývá už jen zanotovat: „ Sláva, nazdar výletu, ZMOKLI jsme a už jsme tu.“

                                Mgr. D. Čeňková, Mgr. P. Plchová

Fotoreportáž : zsbo.rajce.idnes.cz/Skolni_vylet_1._trid_2011/

© 2009 double L-art

Základní škola Borovany