Základní škola Borovany - Škola pro život

Školní kolo soutěže Mladý Démosthenés

22.11.2017 07:21

V pondělí 20.11. proběhlo školní kolo soutěže Mladý Démosthenés. Už jenom předstoupit před spolužáky a učitele chce odvahu. Když ještě navíc musíte minutu souvisle mluvit, není to určitě snadné. Proto pochvalu zaslouží všichni účastníci.

Každý si připravil téma, které mu bylo něčím blízké – o sportu, o rodině, o oblíbené knize, místě narození apod. Vyslechli jsme také neobvyklý velikonoční zážitek nebo zajímavou úvahu na téma - Co očekávám od ZŠ. Netradičně vystoupila také dvojice řečníků s humorným dialogem.

Soutěže se zúčastnilo 13 žáků ze 6., 7. a 8. tříd.  Všichni se snažili předvést co nejlepší výkon. Porota nakonec rozhodla takto: 

V 1. kategorii /6. a 7. roč./ se na 1. místě umístila Lucie Boušková ze 6.A. Druhé místo obhájil Tomáš Candra ze 7.B. A třetí místo patřilo Filipu Daňhelovi, opět ze 6.A.

Velmi příjemně překvapili žáci ze 6. tříd, kteří se vůbec nebáli konkurence  vyšších ročníků.

Ve 2. kategorii /8. a 9.roč./ obsadil 1. místo nadaný řečník František Klíma z 8.A. O druhé místo se podělili Klára Votrubová a Václav Malík, kteří soutěžili ve dvojici /8.B/. Třetí místo patřilo Tomáši Vackovi, opět z 8.B.

Atmosféra soutěže byla příjemná, vyhráli vlastně všichni, jen škoda, že se mladí řečníci nenašli také v devátých třídách.

                                                                                                           I. Tóthová

© 2009 double L-art

Základní škola Borovany