Základní škola Borovany - Škola pro život

Škola v obklíčení policie

28.06.2010 13:22

...byl zadržen nebezpečný recidivista? - Ale vůbec ne... Naše škola využila nabídky Policie České republiky, aby se děti mohli seznámit s její prací. Byli jsme rozděleni do tří skupin a postupně jsme shlédli vše, co pro nás bylo připraveno.

     Dopravní policista dětem ukázal svou výstroj a prověřil jejich znalosti o silničním provozu. Upozornil je na důležitá nebezpečí a poradil, jak se mají děti zachovat. Dále jsme si prohlédli zásahové vozidlo a jeho výbavu nezbytnou k policejním zásahům. Každý si oblékl neprůstřelnou vestu a vyzkoušel pouta. Nejlákavější bylo sledovat cvičení policejních psů.

Viděli jsme výcvik poslušnosti dvouletého psa, který jsme mohli porovnat s již zkušeným šestiletým psem. Další ukázka souvisela s vyhledáváním nezvěstných osob a zločinců. Na závěr si mohly děti psa pohladit.

                                                                    Mgr. D. Čeňková, Mgr. P. Plchová

 

Fotoreportáž ZDE : zsbo.rajce.idnes.cz/Policie_ve_skole/

 

© 2009 double L-art

Základní škola Borovany