Základní škola Borovany - Škola pro život

Rybičky, rybičky, rybáři jedou

15.11.2010 12:48

             V hodinách prvouky se děti seznamují se vším, co je obklopuje. Nové informace získávají ve školních lavicích většinou teoreticky, ale každý si snáze zapamatuje, co na vlastní kůži zažil nebo viděl. Proto se žáci třetích tříd vyjeli 3. listopadu podívat na výlov Spolského rybníka.                                                                                                                                                                                   

             Autobus nás dovezl až k hrázi, kde nás očekával pan Roman Adamec, který dětem vysvětlil, jak výlov probíhá. Žáci se zájmem pozorovali práci rybářů. Potom si prohlédli různé druhy ryb a dozvěděli se zajímavosti o jejich podvodním životě. Co by to bylo za výlet, kdyby chyběla svačina. Každý si našel své místo na sluncem vyhřáté hrázi a pochutnával si na dobrotách od maminky. Plni nových zážitků jsme se mohli vrátit zpět do školních lavic.

            Touto cestou bychom ještě jednou rádi poděkovali panu Adamcovi za jeho trpělivý a poutavý výklad.

 

                                     Kateřina Hrušková

 

Fotoreportáž ZDE : zsbo.rajce.idnes.cz/Vylov/

© 2009 double L-art

Základní škola Borovany