Základní škola Borovany - Škola pro život

Rožmberský rok v pátém ročníku

15.10.2011 09:53

     V listopadu uplyne 400 let od smrti Petra Voka. Po meči vymírá slavný rod Rožmberků - pánů z Růže.

     Kdo však byli oni Rožmberkové, jejichž význam byl srovnatelný s postavením krále? Jaká byla jejich doba, kde žili, jak se oblékali, čím prostírali své tabule, co hospodářství, zábavy a kratochvíle, pověsti zkazky či legendy? Proč se čtyři staletí jejich vlády nesmazatelně vryla do podoby jižních Čech, že i u nás v Borovanech nalézáme stopy jejich působení?

     To všechno jsou otázky, na které si chceme s páťáky v ročníkovém projektu Rožmberský rok odpovědět. Proto jsme se vydali i na výstavu Rok růže instalovanou v třeboňské galerii.

Fotoreportáž : zsbo.rajce.idnes.cz/Rozmbersky_rok

© 2009 double L-art

Základní škola Borovany