Základní škola Borovany - Škola pro život

První vysvědčení našich nejmenších

13.02.2015 12:36

    Dostali jsme své první vysvědčení a jsme už vážně velkými školáky. Pololetí uteklo opravdu rychle a my už si umíme přečíst krátké pohádky, napsat krátký vzkaz svému kamarádovi nebo mamince a víme hodně nových věcí.

     Neučíme se jen ve třídě. Ekologické sdružení Cassiopeia si pro nás připravilo výukový program o lesních zvířatech. Formou pohádek a her jsme se dozvěděli o životě živočichů v přírodě. Už si umíme představit, jak přečká zimu taková liška a kolik zvířat v naší přírodě žije a čím se živí. Nové poznatky jsme doplnili na procházce v přírodě hledáním stop zvířat ve sněhu. V přírodě na čerstvém vzduchu se neučíme jen prvouku. V rámci celoročního projektu „Ve zdravém těle, zdravý duch“ jsme zařadili do hodin tělesné výchovy závodivé hry na sněhu, bobování a koulování. Počasí nám konečně přálo a na školním hřišti zapadaném sněhem jsme si opravdu užili zimní radovánky.

     S maminkou, v mateřské školce i ve škole se stále učíme ochraňovat svoje zdraví. Dbáme na mytí rukou, správné oblékání a nejzákladnější hygienické návyky, mezi které patří pravidelné čištění zubů. Proto mezi nás přišla zubní sestřička Hana Káplová, která nám vše vysvětlila a na velkém modelu chrupu předvedla. Upozornila nás na časté chyby, kterých se dopouštíme při péči o naše zuby. Všem se nám tato beseda líbila a už se určitě budeme o své zuby správně a pečlivě starat.

                                             Mgr. P. Plchová, Mgr. D. Čeňková - učitelky 1. tříd

Fotografie: zsbo.rajce.idnes.cz/Prvni_vysvedceni

 

 

 

© 2009 double L-art

Základní škola Borovany