Základní škola Borovany - Škola pro život

Projektové vyučování třetích tříd

02.04.2014 10:02

V uplynulých dvou měsících absolvovali žáci třetích ročníků dva projekty. První byl zaměřen na poznávání historie Borovan, práci s mapou, plánem města a bezpečnou cestu do školy. O historii kostela, kaple i zámku, nám poutavě vyprávěla paní Magdalena Hluštíková, které bychom chtěli poděkovat. Žáci vnímali prohlídku zámku opravdu všemi smysly – viděli tajemné oko, slyšeli působivý výklad, cítili vůni lípy, hledali tajnou skříňku, odhalili neviditelný inkoust.

Druhý projekt byl zaměřen na rozvoj čtenářských dovedností a orientaci v textu. Žáci prezentovali přečtené knihy, luštili křížovky, hledali názvy pohádek, řešili rébusy apod. Cílem tohoto projektu bylo připravit žáky na „Noc s Andersenem“. O tom, jak se projektové dny dětem líbily, svědčí jejich slohové práce:

Borovanský zámek se mi líbil. Nejvíce Malovaný sál. Pěkné bylo povídání o klášteře a jeho pověstech. Ze středečního programu ve škole mne bavily hlavně projekty a ukazování knížek. Ráda čtu o zvířátkách a luštím osmisměrky. Projektové vyučování mě baví a doufám, že jich bude více. Leona Vicánová, 3.B.

Minulý týden jsme si povídali o městě Borovany. S paní učitelkou jsme šli na prohlídku zámku. Nejvíce se mi líbil kostel. Byly tam krásné obrazy a sochy. Dnešní den jsme věnovali knihám. Nejvíce se mi líbilo skládání puzzle z rozstříhaného textu.  Zajímalo mě vyprávění pohádek. Myslím si, že všechny děti dnešek bavil. Hana Cábová, 3.B.

Na prohlídce zámku se mi líbilo. Nejlepší byla Škapulířova kaple. Prohlédli jsme si Malovaný sál a starobylou knihovnu. Rád chodím i do nové knihovny, kde si půjčuji knihy. Už se těším na Noc s Andersenem, kam jsem již přihlášen. Tomáš Candra, 3.B.

Moc se mi líbila budova zámku. Zajímavá byla místnost Augustina Dubenského. Zrcadlo mládí bych měl rád doma. Rád chodím do Malovaného sálu a pozoruji Boží oko. Tajemná hrobka kláštera mě vylekala. Vzpomněl jsem si na pověst Potopený zvon, když jsem stál na kameni nad hrobkou. Moc se mi líbil výklad paní knihovnice. František Štangl, 3.A.

Nejvíce se mi líbilo, jak jsme byli v pokoji, kde to vonělo. Také byla pěkná místnost, kde stála figurína kastelána. Hezký byl i velký kolovrátek na chodbě u dveří. Z dnešního dne se mi líbilo, jak jsme si vypravovali pohádky a luštili křížovky. Jitka Maršálková, 3.A.

V kostele se mi líbily pomalované stropy, velké sochy a obří varhany. V klášteře pak krásné chodby. Z dnešního dne se mi líbilo luštění křížovek i ostatní úkoly mě bavily. David Čeněk, 3.A.

 

Práce dětí.pdf (1180087)

 

Fotografie: zsbo.rajce.idnes.cz/projekty_3._rocnik_2014

 

 

 

 

© 2009 double L-art

Základní škola Borovany