Základní škola Borovany - Škola pro život

Projektové dny

04.01.2016 15:15

V prosinci se v naší škole opět konaly projektové dny – v 6. a 7. ročníku. Stejně jako před rokem poznávali letošní šesťáci Jižní Ameriku. Bylo to jejich první setkání s tímto světadílem ve škole. Za pomoci atlasu si malí cestovatelé zapisovali důležité údaje o jednotlivých zemích do cestovatelského deníku. Vrátili se v čase a zkusili si vyrobit aztécký kalendář. Přečetli si ukázky z knih českých autorů, kteří ve svých dílech přibližují čtenářům život v Brazílii, Argentině, Ekvádoru a dalších státech. V hodinách přírodopisu se seznámili s jihoamerickou faunou a flórou. Všichni si jistě pochutnali na tortillách s kuřecím masem a zeleninou. Nejvíc děti asi nadchly pokusy při chemii, kdy si samy mohly vyrobit tzv. faraonovy hady a sopku z jedlé sody. Někteří se už dnes těší, až se v osmém ročníku budou chemii také učit.

 

Žáci 7. tříd letos zamířili na poznávací cestu do Asie. Podle atlasu vytvářeli vlastní mapy, seznámili se s různými zvyklostmi a tradicemi na asijském kontinentu – pracovali jak s texty českými, tak s psanými anglicky; dověděli se například, jak vznikl zvěrokruh. V chemii všechny zaujaly pokusy, s kterými pomáhali žáci 9. ročníku. Každý si pak mohl vyzkoušet výrobu tzv. sloní pasty. Poslední hodiny každého dne patřily asijské kuchyni, sedmáci si uvařili k obědu čínské nudle se zeleninou.

 

Letos pokračuje projektová řada Cesta kolem světa v osmém ročníku putováním po státech Evropy.

                                                                                                                                

                                                                                                                                 Z. Salcerová

© 2009 double L-art

Základní škola Borovany