Základní škola Borovany - Škola pro život

Projekt Trojlístek v Základní škole Borovany

22.03.2013 15:11

V týdnu od 18. do 22. března 2013 se žáci naší základní školy úspěšně zapojili do projektu Trojlístek. Tato aktivita je určena na podporu výuky přírodopisu, fyziky a chemie žáků ve věku 11 až 15 let. Hlavním cílem je zvýšení kvality počátečního vzdělávání této věkové skupiny. Jde především o prohloubení zájmu žákyň a žáků o přírodovědné předměty a badatelské aktivity.

Tento týden byl zaměřen na praktickou a laboratorní výuku přírodopisu. Pod vedením Ing. Vítězslava Březiny, CSc., Petra Kohouta a Bc. Šárky Vlachové z Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích se naši žáci 5. až 9. ročníku seznamovali se základy práce s mikroskopem, připravovali jednoduché preparáty a vyzkoušeli si práci vědeckých pracovníků.

Projekt je realizován v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost a spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR. Naše škola je jednou ze šesti v našem kraji, které se do realizace přihlásily. V průběhu projektu budou vytvořeny tři metodiky zaměřené na praktickou i laboratorní výuku přírodopisu, fyziky a chemie, které budou poskytnuty odborné veřejnosti. Poté budou pilotně ověřeny v rámci diskuzních školení s aprobovanými učiteli a v reálné výuce na 20 základních školách a osmiletých gymnáziích. Žákyním a žákům budou představeny vědecké osobnosti, které mimo své vědecké pracovní nasazení mají i své koníčky, rodiny a sny. Projekt je to tedy velmi zajímavý a přínosný.

Žáci naší školy se tak mohou těšit na další pokračování.

Více informací najdete zde: https://www.portal-ctyrlistek.cz/cs/portal-ctyrlistek/

Fotoreportáž: zsbo.rajce.idnes.cz/Trojlistek_-_prirodopis

© 2009 double L-art

Základní škola Borovany