Projekt "Basketbal do škol"

18.11.2013 09:52

Ve školním roce 2013-2014 jsme zapojili žáky tříd 4.B a 5.A do celorepublikového projektu Basketbal do škol. Cílem tohoto projektu je formou vybrané pohybové aktivity, která je přiměřená dané věkové kategorii, nabídnout dětem pozitivní program využití volného času, oslovit co nejširší počet školních dětí a přitáhnout je k basketbalu a k sportu jako takovému.

Celý projekt vznikl pod křídly České basketbalové federace společně s Asociací školních sportovních klubů ČR.

Děti soutěží v jednoduchých basketbalových soutěžích, ve kterých se seznamují se základními basketbalovými činnostmi. Tyto soutěže se každé dva měsíce obměňují. Další informace o tomto projektu, včetně výsledkových listin, naleznete na stránkách www.basketbaldoskol.cz.

V měsíci září/říjen jsme byli nováčky a i přesto se nám podařilo z 33 přihlášených základních škol obsadit krásné 4. místo.

V soutěži jednotlivců, ve které soutěžilo za II.kategorii (4.-5. ročníky) celkem 788 dětí,

se Pártl Marek (5.A) umístil na krásném 11. místě, Hruška Lukáš(5.A) na 16. místě a Víťa Pártl (4.B) na místě 22. Všichni tři nejúspěšnější závodníci získali věcné ceny.

Všem účastníkům gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů v dalších  soutěžích.

kategorie II.

pořadí